GeriEğitim Antalya'ya 1500 öğrenci kapasiteli yurt
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Antalya'ya 1500 öğrenci kapasiteli yurt

Antalya'ya 1500 öğrenci kapasiteli yurt
refid:27730621 ilişkili resim dosyası

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Antalya'da bin 500 öğrenci kapasiteli yurt yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan açıklamada, öğrenciler için Antalya'da yapılan yurt inşaatının tamamlandığı bildirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatı ile Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Antalya'da yapılan bin 500 öğrenci kapasiteli yurt kampüsünün tamamlanarak, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne teslim edildiği belirtildi.

Açıklamada, toplam 47 bin metrekare kapalı alana sahip olan yurt inşaatının, 30 milyon 55 bin liraya mal olduğu bildirildi.

Yurt kampüsünde 7 katlı 4 yurt bloku, 1 sosyal tesis, 1 kontrol binası, 1 teknik merkez, 1 ek bina ve 1 su sarnıcının bulunduğu vurgulanan açıklamada, şu bilgiler yer aldı:
"Yurt blokları 4 bloktan ve bodrum + zemin + 7 kattan oluşmakta olup, bir blokun öğrenci kapasitesi 359 öğrencidir. 4 bloktaki öğrenci sayısı bin 436 olup, her blokta 21 adet tek kişilik, 2 adet 1 kişilik engelli ve 112 adet de 3 kişilik öğrenci odası bulunuyor. Yatak odaları ise ahşap mobilyalı, karyola sisteminde, içerisinde banyo, tuvalet, televizyon, buzdolabı, telefon bulunacak şekilde tasarlandı. İdari bina, değişken debili soğutucu akışkan klima sistemi tarafından soğutulup ısıtılıyor yurt blokları içerisindeki banyo, duş ve lavabolardan gelen atık sular çeşitli arıtma sistemlerinden geçirilerek tuvalet
rezervuarlarında kullanılıyor."

Güneş panelleri ile yenilenebilir enerji sistemlerinden, güneş enerjisi kullanılarak yurt bloklarının sıcak su ihtiyacının karşılandığı ifade edilen açıklamada, bahçe sulamada kullanılmak üzere su sarnıcı yapılarak yağmur suyu depolandığı, Isıtma tesisatında ısı geri kazanımı sağlama amaçlı ekonomizerler kullanıldığı belirtildi.

Açıklamada, mevcut bloklarda yangın söndürme sistemi olarak sprinkler sistemi ve yangın dolabı, kampüs alanında ise hidrant sistemi bulunduğu, tüm tesiste ısı yalıtımı yapılarak, mekanik tesisat sistemlerinde kullanılan cihazlar enerji verimliliğini sağlayacak ve otomatik kontrol sistemine bağlı olarak çalışacağı bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle