GeriEğitim Ankara’ya 29’uncu anaokulu 
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ankara’ya 29’uncu anaokulu 

Gülben Ergen'in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 29'uncu anaokulunu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde açtı. Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkan Yardımcısı Elvan Oktar'ın annesi Evren Oktar'ın adına yapılan'Çocuklar Gülsün Diye - Evren Oktar Anaokulu' düzenlenen törenle açıldı.

Ankara’ya 29’uncu anaokulu 

Okul öncesi eğitim bilincinin yaygınlaşmasına katkıda bulunan Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Türkiye'nin dört bir yanında açtığı anaokullarına bir yenisini, yaklaşık 100 öğrencinin okul öncesi eğitim göreceği Gölbaşı'nda ekledi. Gülben Ergen ile Çocuklar Gülsün Diye Derneği ekibinin Ankara'daki programı, Anıtkabir'i ziyaret ederek başladı. Anıtkabir ziyaretinin ardından anaokulunun yapıldığı Gölbaşı'na geçildi. Açılış törenine Gülben Ergen ile birlikte, Gülben Ergen'in annesi Gülser Bayam, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkan Yardımcısı Elvan Oktar ve devlet protokolü katıldı.

Saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende bir konuşma yapan Gülben Ergen, "Öncelikle herkesin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum. Türkiye'nin geleceği olan çocuklarımıza armağan ettiğimiz 29. anaokulumuzu çok anlamlı bir günde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda açmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Gölbaşı'nda açtığımız bu yeni okulun bizim için farklı bir anlamı daha var. Çünkü bu okulumuz, Çocuklar Gülsün Diye Derneği'nin bugünlere gelmesinde büyük emeği olan, derneğimizin Başkan Yardımcısı Elvan Oktar'ın annesi Evren Oktar adına yapıldı. Bugün ayrıca ilk defa annem de bir anaokulumuzun açılışında bizlerle birlikte oldu. Türkiye'nin 81 ilinde 81 anaokulu açmak istiyoruz. Gölbaşı'nda açtığımız bu okulumuzu da her zaman olduğu gibi annelere emanet ediyorum. Emeği geçen herkese içtenlikle teşekkür ediyorum" dedi.

Elvan Oktar ise konuşmasında, "Şimdiye kadar 28 anaokulunun açılışına katıldım. Fakat bu kez bambaşka duygular yaşıyorum. Annem Evren Oktar tam bir Cumhuriyet kadınıydı. Onun adını taşıyacak okulda, çocukların eğitim alacak olması bizleri gururlandırıyor" dedi.
'Çocuklar Gülsün Diye - Evren Oktar Anaokulu', açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlandı. Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmak üzere çalışmalarını sürdüreceği belirtildi.

 

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle