GeriEğitim Ankara’da kar var tatil yok
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ankara’da kar var tatil yok

Ankara’da kar var tatil yok
refid:27901532 ilişkili resim dosyası

Başkentte yoğun kar yağışına rağmen çocuklar sabah okula gitti. Daha sonra 6 ilçede okullar tatil edildi.

İstanbul’da kar yağmadan okullar tatil edilirken, Ankara’da tam tersi bir durum yaşandı. Başkent Ankara’da 5 Ocak Pazartesi günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı aralıksız devam ederken okullar tatil edilmedi. Sabah çocuklar okullarına gittikten sonra, bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.

Ankara'da yoğun kar yağışının etkisiyle ara sokaklar, parklar ve ana yollar karla kaplandı. Kar küreme araçları ve tuzlama ekipleri ise özellikle ana yollarda yoğun olarak çalışmalarını sürdürüyor. Ana yollarda dahi araçlar zorlukla ilerleyebiliyor. Polis ekipleri, ara sokaklara araçları giremeyince gittikleri vakalara yaya olarak müdahale etmek zorunda kaldı. Rüzgarın da etkisiyle tipi haline dönüşen kar yağışının gün içinde de devam etmesi bekleniyor.

Ankara Valiliği’nden saat 09.40 sıralarında yapılan açıklamayla bazı ilçelerde tatil haberi geldi. Ankara'nın Ayaş, Bala, Çamlıdere, Güdül, Haymana ve Polatlı’da okullar yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün tatil edildi.Ankara Vali Vekili Kemal Karadağ hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada bu ilçelerde hamile ve engelli kamu çalışanlarının da bir gün idari izinli sayılacaklarını söyledi.

Kullanıcılar tarafından Twitter üzerinden yapılan bazı yorumlar ise şöyle;

@Deniz_Zeyrek
07:50'de gelmesi gereken servis 08:34'te gelebildi. İlk ders kaçtı. Ankara Valisi çocukları yollarda perişan etmekte kararlı.

@melegeasikadam
@ankaravaliligi Kar esareti altındayız tatil için olmamız mı gerek ? (Ankara Çankaya Oran Tapu Kadastro Lisesi )

@oktaymahser
Ankara valiliği ne iş yapar. bu havada okulları tatil etmeyecekse ne zaman edecek. öğrenciler dakikalarca servis bekliyor kar altında.

@NeferTasi
Günaydın her yeri karla kaplı olmasına rağmen okulları tatil olmayan Ankara. Sana da günaydın kar yağmayıp okulları tatil olan İstanbul.

@onurulkeer
#vicdandediğin acaba Ankara valisinde yok mu? Yoğun kar yağışı, trafik felç ve nerdeyse Ankara BŞB hala çalışmıyor. Tatil nerede?

@HKesimoglu
Ankara'daki yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul'da okullar bir gün tatil edilmiş!

@kurtsinann
Arkadaşlar Ankara valisi daha önce doğuda görev yapmış. Ona bu kar vız gelir. Bu sebeple tatil yok.

@oymakH
Ankara'da valilik okulları tatil etmedi ama Velilik tatili çok yoğun yaşanıyor...

@yurdagülsimsek
Ankara'da öğrenciler yollarda perişan olmuş, servislerin de büyük bölümü yollarda kalmış, bu saatten sonra tatil kararı alınsa ne olur!

Başkent kara teslim oldu, Vali’ye sosyal medyadan tepki yağdı
Yoğun kar yağışı nedeniyle sabah saatlerinde ulaşım ve trafikte sıkıntısı yaşayan Ankaralılar, eğitime ara verilmemesine sosyal medya ve yerel radyolarda Ankara Valiliği’ne tepki gösterdi. Ankara’da dünden beri etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle öğle saatlerine doğru 6 ilçede eğitime ara verildi. Ankaralılar sosyal medya ve yerel radyolarda eğitime ara verilmemesi nedeniyle isyanlarını dile getirdi. Dün gece saatlerinde sabaha kadar etkili olan kar yağışı nedeniyle Başkent’te vatandaşlar işyeri ve okullara gitmekte güçlük yaşadı. Başkent’in ana cadde ve sokaklarında onlarca maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Ankaralılar, zorunlu kış lastiği uygulamasının ise bir çok olası kazanında önüne geçildiğine dikkati çekti. Ankara Valiliği’nden öğle saatlerine doğru yapılan açıklamada Ayaş, Bala, Çamlıdere, Güdül, Haymana ve Polatlı’da okulların yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün tatil edildiği duyuruldu. Ankara Vali Vekili Kemal Karadağ, ayrıca bu ilçelerde hamile ve engelli kamu çalışanlarının da bir gün idari izinli sayılacaklarını açıkladı.Yorumları Göster
Yorumları Gizle