GeriEğitim Anasınıfı öğrencilerinin okul çilesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anasınıfı öğrencilerinin okul çilesi

Anasınıfı öğrencilerinin okul çilesi
refid:27688895 ilişkili resim dosyası

Denizli’nin büyükşehir olmasıyla birlikte Çivril’in mahalleye dönüştürülen Yuva Köyü’nde anasınıfı öğrencileri için taşımalı eğitimi kaldırıldı. Mahalleye 7 kilometre mesafedeki Işıklı İlkokulu Anasınıfı’nda öğrenim gören 10 öğrenci bu nedenle sıkıntı yaşarken velileri yetkililerden soruna çözüm bulunmasını istedi.

Yuva Mahalle sakinlerinden Hüseyin Güneş, mahallede 30 öğrencinin taşımalı eğitim kapsamında Işıklı İlkokulu’na gittiğine dikkati çekip, "Anasınıfı öğrencilerimiz için servis kaldırılmıyor. Bazıları kendi imkanlarıyla çocuğunu okula götürüyor. Olanakları kısıtlı olan aileler ise çocuklarını anaokuluna gönderemiyor” dedi.

Çivril İlçe Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü, Kaymakamlık ve Çivril Belediyesi ile görüşüp, anaokulu öğrencileri için servis istediklerini de belirten Güneş, "Bu üç kurumun yetkilileri, ‘Bizim sorunumuz değil. Çocuklarınızı nasıl gönderirseniz gönderin’ diyerek, garip bir tavır takındı. Çocuklarımızın anaokuluna düzenli bir şekilde devam edebilmeleri için yetkililerinin servis sorununu çözmesi gerekiyor. Konuyla ilgili görüşmek için Vali Şükrü Kocatepe’den de randevu talebinde bulunduk" diye konuştu.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili ise, kendilerinin anaokulu öğrencilerini taşımalı eğitim kapsamında okula götürme yetkilerinin olmadığını, taşımalı eğitimin sadece ilk, orta ve lise öğrencilerini kapsadığını vurgulayıp, "Ancak, kaymakamlıkların bu konuda bütçesi var. Bir çok ilçemizde anaokulu öğrencilerini kaymakamlıklar okula ulaştırıyor. Konuyu Çivril Kaymakamlığı’nın çözmesi gerekiyor" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle