GeriEğitim ALES başvuruları için son gün
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ALES başvuruları için son gün

ALES başvuruları için son gün

ALES başvuruları için son gün. Adaylar 30 Eylül’de düzenlenecek sınav için bugün 23.59’a (2 Ağustos) kadar başvuruda bulunulabilecek. Sınav ücreti 100 TL olarak belirlendi. Ücret ödemek için son gün ise 3 Ağustos Cuma.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 30 Eylül’de düzenlenecek Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için başvurular bugün (2 Ağustos Perşembe) saat 23.59’da sona erecek. Sınav ücreti 100 TL olarak belirlendi. Ücret ödemek için son gün ise 3 Ağustos Cuma. Adaylar bugün internet üzerinden başvurusunu yaptıktan sonra, yarın da sınav ücretini ödeyebilir.

ALES, 30 Eylül’de saat 10.15’te başlayacak. 2.5 saat sürecek sınav için adayların saat 10.00’a kadar sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacak. Saat 10.00’dan sonra sınav binalarına giden adaylar ise içeri giremeyecek.

GEÇ BAŞVURULAR 9 AĞUSTOS’TA
ALES için geç başvuru günü ise 9 Ağustos olarak açıklandı. 24 Temmuz-2 Ağustos arasında ALES başvurusunda bulunamayan adaylar, bu tarihte başvuru işlemlerini tamamlayabilecek. Fakat geç başvuru gününde sınav ücreti farklı olacak. 9 Ağustos’ta başvuran adayların ALES’e girebilmek için 150 TL ödemesi gerekecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle