GeriEğitim ‘Afet’ dersini AFAD'da işlediler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Afet’ dersini AFAD'da işlediler

‘Afet’ dersini AFAD'da işlediler

Erzurum'da 5’inci sınıf öğrencileri sosyal bilgiler dersindeki ‘Afetler’ konusunu, Erzurum AFAD İl Müdürlüğü’nde işledi.

Kentin Aziziye ilçesine bağlı 19 Mayıs Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde sosyal bilgiler dersindeki ‘Afetler’ konusunu yerinde öğrenmek için Erzurum AFAD İl Müdürlüğü'ne gitti.

AFAD Eğitim Salonu'nda öğrencilere bilgi veren AFAD eğitmenleri, öğrencilere slayt eşliğinde sunum yaptı. Anlatılanları heyecanla dinleyen çocuklar, merak ettikleri konularda sorular yöneltti. Eğitim sonunda, AFAD'ı gezme fırsatı da bulan öğrenciler, arama ve kurtarma köpekleri Arya ve Una’ya büyük ilgi gösterdi.

‘Afet’ dersini AFADda işlediler

"ERZURUM AFAD, 40 BİN 832 KİŞİYE EĞİTİM VERDİ"
Erzurum AFAD İl Müdürü Selahattin Karslı, Erzurum AFAD'ın 2017’de toplam 40 bin 832 kişiye eğitim verdiğini söyledi.

Ülkede ve bölgede deprem yoğunluğu düşünüldüğünde deprem öncesi ve sırasında yapılacak çalışmalarla alınacak tedbirlerin önemine dikkati çeken Karslı, şöyle konuştu:
"Erzurum'da ilk ve orta dereceli 52 okulda 36 bin 670 öğrenci ve 1.268 öğretmen olmak üzere toplam 37 bin 938 kişiye temel afet bilinci, deprem, doğal afetler ve bina tahliye eğitimleri verilirken eğitmenler tarafından eğitimler sonunda tatbikatlar yaptırıldı. Yine 50 kamu kurum ve kuruluşu ile özel sektör kuruluşlarında toplam 2 bin 894 kişiye temel afet bilinci, çığda arama kurtarma, yangın ve kimyasal, biyolojik, radyoaktif, nükleer eğitimleri verildi."

Karslı, geçen yıllara oranla eğitim sayısının yükseldiğini belirterek, amaçlarının birkaç basit teknik ile tüm çocuklara deprem anı ve sonrasında hayatta kalabilmeyi öğretmek olduğunu anlattı.

‘Afet’ dersini AFADda işlediler


Yorumları Göster
Yorumları Gizle