GeriEğitim ABD’deki Türk üniversitesinde mezuniyet heyecanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD’deki Türk üniversitesinde mezuniyet heyecanı

Amerika’da bulunan Türk üniversitesi üçüncü dönem mezunlarını verdi. BAU International University Washington D.C.’de 37 öğrenci mezuniyet coşkusu yaşadı.

ABD’deki Türk üniversitesinde mezuniyet heyecanı

Amerika’da bulunan Türk üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı yaşandı. Bahçeşehir Eğitim Kurumları’nın 2013 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) başkenti Washington D.C.’de açtığı BAU International University üçüncü mezunlarını verdi. Törene, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, iş adamları ve gazeteciler katıldı.

BAU International University Washington D.C. Rektörü Doç. Dr. Sinem Vatanartıran şunları söyledi:
“Mezun olan öğrencilerimiz eğitim alarak kendilerini geliştirirken, biz de üniversite olarak kendimizi geliştirdik, artık 27 ülkeden 700’e yakın öğrencimiz var. Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programı, Büyük Veri Analitiği Yüksek Lisans Programı, Veri Bilimi ve Bilgi Teknolojileri Lisans Programı gibi yeni yüksek lisans ve lisans programları da açmaya başladık. Ayrıca mevcut akreditasyonumuzun üzerine ve yeni yüksek prestijli akreditasyon programları üzerine de çalışıyoruz.”

Ardından Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’i temsilen Mütevelli Heyeti Üyesi Paul Brunson, mezunlara yönelik bir motivasyon konuşması yaparak hayatta hiçbir şeyi ertelememek gerektiğini vurguladı.

MBA eğitiminin yanı sıra uluslararası ilişkiler, işletme, ekonomi ve muhasebe alanlarında bölümlerin yer aldığı üniversitede 27 farklı ülkeden 700 öğrenci eğitimine devam ediyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle