GeriEğitim 600 bin bursiyere ödeme kolaylığı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

600 bin bursiyere ödeme kolaylığı

600 bin bursiyere ödeme kolaylığı

MEB ile Türkiye Vakıflar Bankası arasında 600 bine yakın öğrencinin yararlandığı burs ve sosyal yardım ödemeleri ile ilgili işbirliği protokolü imzalandı. MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, protokolle öğrencilerin burs, sosyal yardım ve harçlıklarının ödemelerinin de hızlandırılacağını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Tevfik İleri Toplantı Salonu'nda düzenlenen imza törenine, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt ile Vakıfbank Bölge Müdürü Mustafa Kaya katıldı. Kurt, törendeki konuşmasında MEB'e bağlı 3 bin 200 pansiyonda barınan 316 bin öğrenciye sosyal yardım ödemesi yapıldığını, ayrıca 261 bin öğrenciye de her ay burs ödendiğini aktardı. MEB ile Vakıflar Bankası arasındaki protokol ile 600 bine yakın öğrencinin burs, harçlık ve sosyal yardım ödemelerine ilişkin usul ve esasların düzenlendiğini belirten Kurt, protokolle bürokratik süreçlerin ortadan kaldırılarak, iş ve işlemlerin merkezden yapılacağını söyledi. Muhterem Kurt, protokolle öğrencilerin burs, sosyal yardım ve harçlıklarının ödemelerinin de hızlandırılacağını belirtti.

Vakıfbank tarafından öğrencilere, MEB logolu, çipli "Sosyal Proje Kartı" düzenleneceğini vurgulayan Kurt, masraf muafiyeti olan kartla öğrencilerin ülke genelinde ödemelere aynı anda erişebileceğini, ayrıca kartın pansiyonlarda kimlik ve giriş kartı olarak da kullanılabileceğini bildirdi. Vakıfbank Bölge Müdürü Mustafa Kaya ise, çağın dijitalleşmesiyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın burs ve harçlık ödemelerini kartlandırma sistemiyle yapmasının öğrencilere çok büyük bir kolaylık sağlayacağını aktardı. Kaya, böylece öğrencilerin nakit harcama yapmak zorunda olmayacağını ve alışverişlerini kartla yapabileceklerini söyledi. Kaya, bankanın bu hizmetlerinin tamamen sosyal amaçlı bir proje şeklinde olacağını sözlerine ekledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle