GeriEğitim 5’inci Eğitimciler Çalıştayı başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

5’inci Eğitimciler Çalıştayı başladı

5’inci Eğitimciler Çalıştayı başladı
refid:29804000 ilişkili resim dosyası

Öğretmen Akademisi Vakfı’nın (ÖRAV), kısmi zamanlı eğitimcilerine yönelik düzenlediği ‘Eğitimciler Çalıştayı’nın beşincisi başladı. Çalıştaya 200 eğitimci katılıyor.

Vakıf açıklamasına göre, 16 Ağustos'a kadar İstanbul'da Intel Security desteğiyle gerçekleştirilecek çalıştaya, Türkiye'nin farklı illerinden 200 eğitimci katılıyor. 5 gün sürecek çalıştayda, mevcut projelerle ilgili bilgiler tazelenecek ve yeni dönem projeleriyle ilgili eğitimler sunulacak. Ayrıca öğretmenlerin okullarında uyguladıkları iyi örnekler paylaşılırken beyin fırtınası toplantılarıyla geleceğe dair fikirler ortaya konulacak. Çalıştay sonunda öğretmenlere katılım sertifikaları verilecek.

ÖRAV Genel Müdürü Selman Behmuaras, vakfın faaliyete geçtiği 2008 yılından bugüne kadar Türkiye'nin 81 ilinde 100 binden fazla eğitimciye ulaştıklarını belirtti.

Geldikleri noktaya ulaşmalarında kısmi zamanlı eğitmenlerin büyük rolü olduğuna dikkati çeken Behmuaras, şunları söyledi:
"Çalıştaya katılan öğretmenlerimiz, kendi okullarına döndükleri zaman, burada aldıkları eğitimlerle hem öğrencileri için çok daha iyi öğrenme ortamları yaratabiliyor hem de meslektaşlarının mesleki ve kişisel gelişimine destek olmaya devam ediyor. Vakfımızın en temel amacı, donanımlı öğretmenler yetiştirerek, geleceğin Türkiye’sini inşa edecek nesillerin, gelişmiş ülkelerdeki akranlarıyla ile eşit kalitede eğitim alabilmelerini sağlamak, en ulvi mesleklerden olan öğretmenlik mesleğinin hak ettiği değere ve saygınlığa kavuşması için tüm imkanları seferber etmek olarak özetlenebilir. Düzenlediğimiz çalıştaylar da bu amacımızın gerçekleşmesine vesile olurken, eğitmenlerimizin kişisel ve mesleki gelişimleri için de önemli bir kaynak oluşturuyor. Projelerimizin sürdürülebilirliğine ve Türkiye'nin eğitim hayatına sağladığımız somut katkıların önemli bir parçası haline gelen eğitimciler çalıştaylarını her yıl daha da geliştirerek gerçekleştirmeye devam edeceğiz."

Öğretmen Akademisi Vakfı eğitimlerinin daha geniş kitlelere, en verimli şekilde ulaşmasında önemli rol oynayan Kısmi Zamanlı Eğitmenler için düzenlenen "Öğretmenler Buluşması'nın" bu yıl oturum başlıkları "Meslektaşımdan Öğreniyorum", "Yaratıcı Çocuk Yaratıcı Beyin", "Etiketsiz Eğitim" ve "Koçluk Eğitimi" olarak belirlendi.

Bu başlıklara ek olarak eğitmenler, Intel Security uzmanları tarafından internet güvenliği hakkında da bilgi alacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle