GeriEğitim 422 öğrencinin transkript ile diploma notları farklı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

422 öğrencinin transkript ile diploma notları farklı

422 öğrencinin transkript ile diploma notları farklı
refid:24673409 ilişkili resim dosyası

Trakya Üniversitesi’nde, 422 öğrencinin transkript notunun, diploma puanından yüksek olduğu belirlendi. Üniversite ise konuyla ilgili idari soruşturmanın devam ettiğini duyurdu.

Trakya Üniversitesi’nde, 422 öğrencinin transkript notunun, diploma notundan daha yüksek olduğu tespit edildi. Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, konuyla ilgili idari soruşturmanın sürdüğünü söyledi. Öğrencilerin transkript notlarının, diploma notundan daha yüksek olduğunun belirlendiğini anlatan Yörük, şöyle konuştu:
“Soruşturma devam ediyor fakat yaptığımız ön araştırmada hatanın bilgisayar programından kaynaklandığını gördük. Öğrencilerin transkript notları diploma notundan daha yüksek olmuş. Aslında öğrencilerin aleyhine bir durum bu. Yeni girişli öğrencilerde tabii ki böyle bir şey söz konusu değil. Bunların hepsi düzeltme yoluna gidiliyor.”
Yörük, soruşturmanın tamamlanmasının ardından sonucu kamuoyuyla paylaşacaklarını dile getirdi.
Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, Genel Sekreter Erengül Özdemir’in kızının da aralarında bulunduğu 422 öğrencinin transkript notlarının diploma notundan yüksek olduğu tespit edilmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle