GeriEğitim 30 bin üniversiteliye ‘dijital okuryazarlık’ dersi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

30 bin üniversiteliye ‘dijital okuryazarlık’ dersi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında 3 bin 112 öğretim elemanımız, 'dijital çağda yükseköğretimde öğrenme ve öğretme', 30 bin 2 öğrenci de 'dijital okuryazarlık' dersini alıyor" dedi.

30 bin üniversiteliye ‘dijital okuryazarlık’ dersi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ‘Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi’ kapsamında 3 bin 112 öğretim elemanının ‘dijital çağda yükseköğretimde öğrenme ve öğretme’, 30 bin 2 öğrencinin de ‘dijital okuryazarlık’ dersini aldığını söyledi.

YÖK Başkanı Saraç, Twitter'dan yaptığı paylaşımında, ‘Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi’ kapsamındaki Ağrı İbrahim Çeçen, Bayburt, Bingöl, Iğdır, Munzur, Muş Alparslan, Siirt ve Şırnak üniversitelerinin rektörleriyle YÖK'te toplantı düzenlediklerini ve projedeki son durumu müzakere ettiklerini belirtti. Yükseköğretim tarihinde bir ilk olan projenin YÖK'ün koordinasyonunda sekiz pilot üniversite tarafından başarılı şekilde yürütüldüğünü söyleyen Saraç, "Projemiz kapsamında toplam 3 bin 112 öğretim elemanımız, 'dijital çağda yükseköğretimde öğrenme ve öğretme’, 30 bin 2 öğrenci de 'dijital okuryazarlık' dersini alıyor. Yükseköğretimimizi, ülkemizin 2023 hedeflerine uygun, küresel çapta rekabet edebilir bir yapıya kavuşturmayı amaçladığımız projemizle üniversitelerimizin dijital dönüşümünü sağlamaya yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle