GeriEğitim 30 bin öğrenciye eş zamanlı ‘dijital okuryazarlık’ sınavı yapıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

30 bin öğrenciye eş zamanlı ‘dijital okuryazarlık’ sınavı yapıldı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında 'dijital okuryazarlık' dersi alan öğrencilerimize yönelik ara sınav 6 Nisan’da yapıldı. Sekiz üniversitede eş zamanlı olarak sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilen sınava aynı anda 30 bin öğrenci katıldı. Yakında 'Yükseköğretimde Dijitalleşme' projemizin yeni bir adımını daha atacağız" dedi.

30 bin öğrenciye eş zamanlı ‘dijital okuryazarlık’ sınavı yapıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ‘Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi’ kapsamında dijital okuryazarlık dersi alan sekiz üniversitedeki 30 bin öğrenciye eş zamanlı sınavın başarıyla yapıldığını belirtti. Saraç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi’ kapsamında dijital okuryazarlık dersi alan öğrencilere yönelik eş zamanlı sınav gerçekleştirildiğini söyledi.

Yeni YÖK olarak, projeyi, Ağrı İbrahim Çeçen, Bayburt, Iğdır, Munzur, Muş Alparslan, Siirt, Şırnak ve Bingöl üniversitelerinde başlattıklarını hatırlatan Saraç, şöyle konuştu:
"Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında 'dijital okuryazarlık' dersi alan öğrencilerimize yönelik ara sınav yapıldı. Sekiz üniversitede eş zamanlı olarak sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilen sınava aynı anda 30 bin öğrenci katıldı. Öğrencilerimizin niteliklerine katkı sağlamak bizler için önemli. Yeni YÖK olarak bu projemizi de başarıyla sürdürmekteyiz. Yakında 'Yükseköğretimde Dijitalleşme' projemizin yeni bir adımını daha atacağız."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle