GeriEğitim 3 Mart’ta ilk ders ‘laiklik’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

3 Mart’ta ilk ders ‘laiklik’

3 Mart’ta ilk ders ‘laiklik’
refid:28302739 ilişkili resim dosyası

Eğitim-İş üyesi öğretmenler, 3 Mart’ta yakalarına ‘Laiklik Özgürlüktür’ sloganının bulunduğu kokartları takacak ve tüm okullarda ilk ders saatinde ‘laiklik’ konusunu anlatacak.

Eğitim-İş’ten yapılan yazılı açıklamaya göre öğretmenler 3 Devrim Yasası’nın kabulünün 91’inci yıldönümü olan 3 Mart’ta ‘Laiklik Özgürlüktür’ sloganının bulunduğu kokartları takarak okula gidecek. Öğretmenler, Eğitim-İş tarafından hazırlanan ders planı dahilinde ülke genelinde tüm okullarda ilk ders saatinde ‘laiklik’ konusunu anlatacak.

Eğitim-İş tarafından yapılan açıklama şöyle:
“Eğitim-İş, tüzüğümüzde de belirtildiği üzere, Atatürk ilke ve devrimleri ile Türkiye Cumhuriyeti’nin laiklik ilkesi üzerinde yükseldiğinin bilinciyle, laiklik ilkesinin korunmasına büyük önem verir. Kişilerin inanç ve vicdan özgürlüklerini savunurken, dini inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanmalarını ya da baskı altına alınmalarını da kabul edilemez bulur. Bu nedenle de ülkede yaşayan herkesin çağdaş, bilimsel, laik, demokratik, eşit, parasız ve nitelikli eğitim hakkı olduğunu savunur ve bu hakkın yaşama geçirilmesi için mücadele eder. Bu amaçla, AKP iktidarının bilimsel, laik, ulusal ve demokratik eğitimi tasfiye etme girişimlerine karşı başta Eğitim-İş üyesi öğretmenler olmak üzere tüm öğretmenler; 3 Devrim Yasası’nın kabulünün 91. yıldönümü olan 3 Mart 2015 tarihinde, yakalarına ‘Laiklik Özgürlüktür’ sloganının bulunduğu kokartları takacak, Eğitim-İş tarafından hazırlanan ders planı dahilinde ülke genelinde tüm okullarda ilk ders saatinde ‘laiklik’ konusunu anlatacaklardır.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle