GeriEğitim 283 öğretmene yurtdışı şansı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

283 öğretmene yurtdışı şansı

283 öğretmene yurtdışı şansı

Almanca, Fransızca ve İtalyanca konuşulan Avrupa ülkelerinde görevlendirilecek öğretmenleri seçme sınavı başvuru kılavuzu yayımlandı. Kılavuza göre bakanlık yurtdışında toplam 283 öğretmen görevlendirecek. Başvuru tarihleri ise 18-29 Aralık.

‘Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenleri Seçme Sınavı Kılavuzu’, Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde yer aldı.

Kılavuza göre, Almanca, Fransızca ve İtalyanca konuşulan Avrupa ülkelerinde Türkçe ve Türk kültürü dersi öğretmeni olarak görevlendirilecek sınıf ve branş öğretmenlerini seçmek üzere yapılacak sınava adaylar, 18-29 Aralık 2017 tarihlerinde başvuru yapabilecek. Bu kapsamda görevlendirilecek öğretmen sayısı 283 oldu. Bunlardan 197’si Almanca, 85’i Fransızca ve 1’i de İtalyanca konuşulan ülkelere gidebilecek.

Başvuru şartları arasında, T.C. vatandaşı olmak, sınav başvurusunun son günü itibarıyla eğitim-öğretim hizmetleri sınıfında en az 5 yıl hizmette bulunmak, Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde eğitim-öğretim hizmetleri sınıfında yer alan kadrolarda fiilen çalışmak, en az lisans düzeyinde öğrenim görmüş olmak, yapılacak mülakatta başarılı olmak bulunuyor. 

Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayın


Yorumları Göster
Yorumları Gizle