Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Öğrencilerin kavgası okul müdürünü mağdur etti

28 Mayıs 2013

  Öğrencilerin biber gazlı kavgası okul müdürünün darp edilmesiyle sonuçlandı. Rapor alan okul müdürü, kendisini darp edenler hakkında kamu davası açtı.

  İstanbul Esenler İlçesi’nde iki öğrencinin biber gazlı kavgası, okul müdürünün darp edilmesiyle sonuçlandı. İddiaya göre geçen hafta Esenler Ayvalıdere İlköğretim Okulu’ndan bir öğrenci, okul dışında başka bir öğrenciye biber gazı sıktı. Gaz sıkılan öğrencinin ailesi de geçen cuma günü okula gelerek, diğer öğrenci ve ailesiyle konuşmak istedi. Aileler konuşurken, biber gazı sıkılan öğrencinin liseli arkadaşları da Ayvalıdere İlköğretim Okulu’na geldi. Bu sırada Okul Müdürü Selahattin Karakaya ile karşılaştılar. Müdür Karakaya, öğrencinin arkadaşlarını okul binasından uzaklaştırmaya çalıştı. Gençler dışarı çıkmak istemeyince, okul müdürü de sesini yükselterek uyardı. Bina dışına çıkan gençler, 15-20 dakika sonra 5-6 kişilik bir grup olarak geri döndü ve müdür Selahattin Karakaya’yı darp etti.
  Çevredekilerin araya girmesiyle, öğrenciler dışarı çıkartıldı. Karakaya da darp raporu alarak, kamu davası açtı.
  Eğitim-Bir-Sen ise bugün saat 11.00’de Ayvalıdere İlköğretim Okulu önünde basın açıklaması yaparak olayı kınayacağını açıkladı. Bütün eğitim sendikalarını da davet etti.

  Öğretmene el kaldırmak ülkenin geleceğine saldırmaktır

  Konuyla ilgili Hürriyet’e açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen İlçe Başkanı Emin Balaman, şunları söyledi:
  “Biz olayı kınıyoruz. Toplumdaki manevi boşluktan öğrencilerin, yeteri kadar bu konuların anlatılamamasından, saygı sevgi kavramlarının yeteri kadar yerleşmemesinden dolayı bu olayın gerçekleştiğini düşünüyorum. Bunu da eğitimciler olarak el birliğiyle düzelteceğimize inanıyorm. Bu çocuklar bizim çocuklarımız sonuçta. Bunlara değerlerimizi tam olarak verirsek, çocukların da bu tür davranışlarda bulunmayacağına inanıyoruz. Öğretmene saldıranlar aslında, sadece öğretmeni yaralamıyorlar aynı zamanda geleceklerini de yok etmiş oluyorlar. Bir eğitimciye el kaldırmak, aynı zamanda bu ülkenin gelceğine saldırmak demektir. İnsanlar kendi çocuklarına bile saygı göstermekte zorlandığı bir ortamda bir 50-60 kişilik sınıflarda çocuklara sevgi ve saygı vermeye çalışıyoruz. Bunun için her türlü fedakarlığı yapıyoruz. Ama öğretmenlerimiz bu konularda biraz da savunmasız kalıyorlar. Eğitim kurumlarında yeterli güvenlik önlemleri alınmadığı için tüm sorumluluk idareci ve öğretmenlere bırakılıyor. O bakımdan da yetkilileri biraz daha öğretmenlere ve okullara sahip çıkmaya çağırıyoruz.”

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Viplay - Yorumlarınızı Yazınız
  Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
   ADnet  
  Reklam için
  Diğer Haberler
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding