GeriEğitim TEOG çıkmış sorular ve cevapları | MEB TEOG deneme sınavı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TEOG çıkmış sorular ve cevapları | MEB TEOG deneme sınavı

TEOG çıkmış sorular ve cevapları sınava günler kala öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiği 2015 ve 2016 TEOG 2. dönem soruları aracılığıyla çıkmış sorular üzerinden sınava hazırlıklarını tamamlamak isteyen öğrenciler, kazanım testlerine de ağırlık verdi. İşte, 2016 TEOG 2. dönem çıkmış soruları ve cevapları

TEOG çıkmış sorular ve cevapları | MEB TEOG deneme sınavı

TEOG 2. dönem sınavı öncesinde hazırlıklarını yavaş yavaş tamamlayan öğrenciler, deneme sınavı ile bu hazırlıklarını noktalamak istiyor. Geçtiğimiz yılın, 2016 TEOG 2. dönem soruları aracılığıyla pratik kazanmak isteyen öğrenciler, deneme sınavı ile durumu kolaylaştırmak istiyor. İşte, 2016 TEOG 2. dönem soruları ve sınavla ilgili bazı bilgiler

TEOG 2016 2. DÖNEM SINAVI VE DENEME SINAVLARI

2016 TEOG SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG 2015 SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

DENEME SINAVI İÇİN TIKLAYINIZ

Türkçe, matematik, fen bilimleri, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi ve T.C. inkılap tarihive Atatürkçülük derslerinin öğretim programlarında yer alan kazanımlarını öğrencilerin eldeetme seviyesinin ölçülmesi amacıyla çoktan seçmeli soruların yer alacağı ortak sınavlaruygulanacaktır. 
Ortak sınavlar, birinci günde tek oturumda üç ders sınavı (Türkçe, matematik, dinkültürü ve ahlak bilgisi), ikinci günde yine tek oturumda üç ders sınavı (fen bilimleri, T.C.inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil) olmak üzere iki oturum hâlinde uygulanacaktır.

Sınavlarda her oturum ayrı ayrı yapılacak üç ders yazılısını içerecek, her bir dersyazılısı için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak ve her bir ders yazılısının süresi 40 dakikaolacaktır. Sınav araları 30’ar dakika olarak belirlenmiştir.

SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILACAK?

Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır.

b. Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır.

c. Her adayın cevap kâğıdı, optik okuyucuyla okutulacaktır.ç. Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar hesaplanacaktır.

d. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.

e. Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı;[(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır.

f. 8’inci sınıfta her dönem için uygulanan ortak sınavlar sonucunda yapılan hesaplama ileodöneme ait ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı bulunur. Her iki dönem puanının aritmetikortalaması; ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur ve yerleştirmeye esas puandakullanılır.

g. Salon görevlilerince kopya çektiği tespit edilen öğrencilerin, kopya sonucu iptal edileno dersin sınavı puanla değerlendirilmez. Ancak dönem puanı ve ortaöğretime yerleştirmeyeesas puan hesaplamalarında sınav adedi tam olarak alınır. 

ğ. Engelinden veya başka bir sebepten dolayı herhangi bir dersten muaf olan öğrencilerinortak sınav puanı, yıl sonu başarı puanı hesaplamasındaki usullere uygun olarakhesaplanacaktır. Tüm hesaplamalar virgülden sonra dört basamağa kadar yapılacaktır.

h. Soru iptali olması durumunda ilgili soru o ders sınavına katılan bütün öğrenciler içindoğru kabul edilerek değerlendirilecektir.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle