GeriEğitim 2016 ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme başvuruları başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2016 ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme başvuruları başladı

2016 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Milli Sporcu Yerleştirme başvuruları bugün başladı. Başvurular 25 Ağustos’a kadar devam edecek.

2016 ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme başvuruları başladı

2016 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Milli Sporcu Yerleştirme başvuruları bugün başladı. Başvurular 25 Ağustos’ta sona erecek. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden (ÖSYM) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Tercihler, sadece elektronik ortamda bireysel olarak yapılacak. 25 Ağustos saat 23.59’da sona erecek tercih süresi uzatılmayacak. Başvuruları ÖSYM Merkezince kabul edilen adaylar tercihlerini belirtilen tarihler arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklar. Tercihlerle ilgili genel bilgilerle tercih edilebilecek yükseköğretim programlarına ve bu programların koşul ve açıklamalarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecekler. Adayların bu bilgileri dikkatle inceleyip tercihlerini yapmaları gerekiyor. Adaylar en fazla 8 tercih yapabileceklerdir. Engelli Adaylar, Tabloda yer alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programlarını  tercih edemeyecekler. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebilecekler. Tercih bildirimini tamamlayan adayların ‘Tercih Bildirim İşlemi Başarıyla Tamamlandı’ uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü alarak saklamaları gerekiyor.”

 2016-ÖSYS Spor Dallarında Üstün Başarılı Olan Adaylar İçin Yükseköğretim Programları Kontenjan ve Koşulları

Yorumları Göster
Yorumları Gizle