GeriEğitim 2012 YDUS yeniden hesaplandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2012 YDUS yeniden hesaplandı

2012 YDUS yeniden hesaplandı
refid:29963348-spot ilişkili resim dosyası

ÖSYM, 2012 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nın (YDUS) Kadın Hastalıkları ve Doğum testindeki sorunun Danıştay 8. Dairesi’nce iptal edilmesi nedeniyle tüm adayların cevap kâğıtlarının yeniden değerlendirmeye alındığını açıkladı.

Adaylar yeniden hesaplanan puanlarını https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinde öğrenebilecek.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 25 Kasım 2012 tarihinde yapılan YDUS Kadın Hastalıkları ve Doğum Testinde yer alan 54. soruya ilişkin iptal kararı sonucunda tüm adayların cevap kâğıtları yeniden değerlendirmeye alındı.
Değerlendirme sonrasındaki sınav sonuçları, bugün ÖSYM’nin internet sitesinde açıklandı. Yeni sınav sonuçlarına göre adaylardan tercihleri alınarak 2012-YDUS 3’üncü Yerleştirme işlemi yapılacak.

Yeni sınav sonuçlarına göre tercih sistemi, 3-11 Eylül tarihleri arasında adayların erişimine açılacak. Tercih sisteminde kullanılacak kontenjan ve koşul tabloları ile yerleştirme kuralları, 2012-YDUS Yerleştirme işlemleri ile aynı olacak. 2012-YDUS işlemlerinde yerleşen adaylar da ilk yerleştirmedeki tercihlerini, 3-11 Eylül tarihleri arasında güncelleyebilecek.

Yerleştirildikleri ilk kurumda kalmak isteyen adaylar, uzmanlık eğitimlerine bu kurumda devam edebilecek. Sonuçlar, yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra ÖSYM’nin internet sitesinden adaylara duyurulacak. Yerleşen adaylardan isteyenler, 10 iş günü içerisinde yerleştirildikleri kuruma kayıt yaptırmak zorunda. Belirtilen tarihe kadar yerleştirildikleri kuruma kayıt yaptırmayan adaylar, bu yerleştirme sonucundan yararlanamayacak.

Sınav Sonuçları
2012 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) Tercih Kılavuzu


Yorumları Göster
Yorumları Gizle