GeriEğitim 2 bin 500 rakımda milyonluk okul
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2 bin 500 rakımda milyonluk okul

2 bin 500 rakımda milyonluk okul

Van’ın Çatak ilçesinin 2 bin 500 rakımlı Kaçit Mahallesi’nde 3.5 milyon liraya yaptırılan okulun açılışı gerçekleştirildi.

2 bin 500 rakımda yapımı tamamlanan ve eğitim öğretime hazır hale getirilen 8 derslikli okul açıldı.Düzenlenen törende konuşan Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, “Bugün 8 derslikli okulumuzun açılışını yapıyoruz. Okulumuzla birlikte öğrencilerimiz bundan sonra yeni yuvalarında eğitim görecekler. 2 bin 500 metrelik rakımda 3.5 milyon liraya mal olan bu okulumuz, kırsal bölgelere yapılan yatırımların en güzellerinden biri oldu. Daha önce bu mahallemizde sadece ilkokul vardı. Ortaokul öğrencilerimiz taşıma yoluyla eğitim görüyordu. Bu yatırımla birlikte artık öğrencilerimiz, kendi yuvalarında eğitimlerini sürdürecekler” dedi.

2 bin 500 rakımda milyonluk okul

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş ise, “Artık bu mahallemizdeki öğrencilerimiz her gün büyük sıkıntı ve çilelerle kat ettikleri bu tehlikeli yolu gitmek zorunda kalmayacaklar. Bugün açılışını yaptığımız bu okulumuzun vatanına, milletine faydalı, ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine, değişim ve dönüşümüne katkı sağlayacak bireylerin yetişmesine vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Aşçı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yunus Gündüz, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yakup Aladağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Raci Selçuk, VASKİ Müdürü Tevfik Ergenç, VEDAŞ Çatak İşletme Şefi Abdurrezzak Selçuk, okul müdürleri ile mahalle sakinleri ve öğrenciler katıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle