GeriEğitim 18 milyon öğrenci karnelerini alıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

18 milyon öğrenci karnelerini alıyor

Yaklaşık 18 milyon öğrenci için karne günü geldi çattı. Karnelerini alıp yaklaşık üç ay sürecek yaz tatiline çıkacak öğrencilerin tatil planları arasında test kitapları çözmek, yüzme kursuna gitmek, bayramda büyüklerini ziyaret etmek ve memlekete gitmek var.

18 milyon öğrenci karnelerini alıyor

Bugün 2017-2018 eğitim öğretim yılı sona eriyor. Okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve ortaöğretimde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci karnelerini alarak 9 Haziran Cumartesi gününden itibaren yaklaşık üç ay sürecek yaz tatiline giriyor. Yeni eğitim öğretim yılı ise 17 Eylül’de başlayacak. İstanbul’da Vali Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nin katıldığı karne törenini Sultanbeyli Nene Hatun İlkokulu’nda izledik.

18 milyon öğrenci karnelerini alıyor

Minik öğrenciler, öğretmenlerinin hazırladığı renkli karneleri almak için sabırsızlandılar. Heyecanlı minikler karnelerini beklerken, tatil planlarını da arkadaşlarıyla paylaşıyor. Aralarında yüzme kursuna katılmayı planlayan da var, memlekete gitmeyi, ders çalışmayı düşünen de var.

Öğrenciler tatil planlarını şöyle anlattı:

18 milyon öğrenci karnelerini alıyor

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle