GeriEğitim ‘100/2000 YÖK Doktora Burs Programı’ başvuruları başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘100/2000 YÖK Doktora Burs Programı’ başvuruları başladı

YÖK tarafından yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 öncelikli alanda burs verilmesini kapsayan ‘100/2000 YÖK Doktora Burs Programı’ için üniversiteler 6 Temmuz'a kadar başvurabilecek. Doktora bursu almak isteyen adaylar, üniversitelerin başvurularının YÖK tarafından değerlendirilmesinin ardından başvuru yapabilecek.

‘100/2000 YÖK Doktora Burs Programı’ başvuruları başladı

Yükseköğretim Kurulu tarafından (YÖK) yürütülen yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 öncelikli alanda burs verilmesini kapsayan ‘100/2000 YÖK Doktora Burs Programı’ için üniversiteler, başvurularını 6 Temmuz'a kadar yapabilecek.

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'nin doktoralı insan kaynağı ihtiyacını karşılamak amacıyla yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 öncelikli alanda verilecek ‘100/2000 YÖK Doktora Burs Programı’nın güz dönemi başvuruları başladı.

Yükseköğretim kurumları, burs programının 2018-2019 eğitim öğretim yılı güz dönemi için başvurularını https://webuyg.yok.gov.tr/doktora adresi üzerinden 6 Temmuz'a kadar yapılabilecek. İlan edilen öncelikli alanlardan en fazla 10'u için en az üç kontenjan talep edilerek başvuru yapılacak.

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARININ ARDINDAN ADAYLAR BAŞVURU YAPACAK
Doktora bursundan faydalanmak isteyen adayların başvuru dönemi ise yükseköğretim kurumlarının başvurularının YÖK tarafından değerlendirildikten sonra başlatılacak.

Başvurularını yükseköğretim kurumlarına yapacak adayların T.C. vatandaşı, doktora programı için yüksek lisans derecesine ya da bütünleşik doktora programı için lisans derecesine sahip olmaları, ‘Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’nin ve başvuru yapılacak yükseköğretim kurumunun belirlediği başvuru ve kabul şartlarını taşımaları gerekiyor.

Programla ilgili diğer bilgilere http://www.yok.gov.tr/web/100-2000 adresinden, burs programı kapsamında yer alanların listesine ise http://www.yok.gov.tr/web/100-2000/hangi-alanlarda adresinden ulaşılabilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle