KIRKLARELİ HABERLERİ

’Eğitim Ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ Sahiplerini Buldu

IHA
27.10.2015 - 16:13Son Güncelleme :

MEB STRATEJİ GELİŞTİMR BAŞKANLIĞI TARAFINDAN HAZIRLANAN EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ BATI MARMARA BÖLGESEL ÖDÜL TÖRENİ DÜZNELENDİ

IHA

’Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.
Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından hazırlanan Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Batı Marmara Bölgesel Ödül Töreni, Edirne Halk Eğitimi Merkezi (ASO) Müdürlüğünde gerçekleştirildi. Törene, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Uzman Yardımcısı Murat Akkuş, Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Uzman Yardımcısı Ufuk Önder Serdar, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşundu bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Uzman Yardımcısı Murat Akkuş, "İçinde bulunduğumuz bilgi çağı baş döndürücü gelişmelere sahne olmaktadır" dedi.
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu projenin mükemmel bir proje olduğuna değinerek, "Yarının bilim adamlarını yetiştirmek için bugünden eğitim öğretimde kaliteyi bulmaya çalışmak lazım. Bu gençler geleceğe ümit ışığı verecek kişiler. Bu projeyi yürürlüğe koyduğundan dolayı Bakanlığımızı kutluyorum" ifadelerini kaydetti.
Programda, ’Cumhuriyet Sistemde Öncü’ projesiyle 5. Kategoride Batı Marmara Grubunda Birincilik Ödülüne layık görülen Kırklareli Cumhuriyet Ortaokulu, proje çalışmasının sunumunu gerçekleştirdi.
Program, dereceye giren projelerde emeği geçen okul müdürü ve öğretmenlere plaket verilmesinin ardından, stantların gezilmesiyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden ’Eğitim Ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ Sahiplerini Buldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 16 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ’Eğitim Ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ Sahiplerini Buldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı