ŞANLIURFA HABERLERİ

Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nden 24 Saat Anjiyo Hizmeti

IHA
16 Eylül 2015 - 17:29Son Güncelleme : 16 Eylül 2015 - 17:30

mehmet akif inan hastanesinde 24 saat anjio hizmeti

IHA

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mehmet Gülüm, Kardiyoloji kliniğinde iki adet koroner anjiyo cihazı ile yedi gün yirmi dört saat halka anjiyo hizmeti sunacaklarını söyledi.
Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi kardiyoloji bölümüne iki adet koroner anjiyo alındığı belirten Gülüm, yaptığı yazılı açıklama da,”Anjiyografi ünitemizde kalp damar tıkanıklıklarına balon ve stent ile her türlü müdahale, çarpıntı ile başvuran hastalarımıza elektrofizyoloji yöntemi ile tedavi yapılmaktadır. Ayrıca kliniğimizde kalp pili, kalp deliklerine anjiyografi yöntemi ele kapatma işlemi yapılabilmektedir. Anjiyografi işlemi ünitemizde hastanın durumuna göre koldan ve kasıktan anjio yapılabilmektedir. Kardiyoloji kliniğimizde ayrıca bir tanesi üç boyutlu olmak üzere toplam altı adet yeni teknoloji ile donatılmış eko kardiyografi cihazı, iki adet transözefagial eko kardiyografi cihazı, yirmi dört saat tansiyon ölçümü yapabilen tansiyon holter cihazı, yine yirmi dört saat kalp ritim kontrol takibini yapabilen 24 saat ritim holter cihazları bulunmaktadır. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniği’mizde 11 kardiyoloji uzmanı, 17 yoğun bakım hemşiresi, 13 koroner anjiyografi ünitesi hemşiresi ile hizmet vermekteyiz. Ünitemizde 14 yataklı yoğun bakım ünitesi ve 8 yataklı servis ile hizmet verilmektedir. Kliniğimizde mesai saatlerinde dört uzman doktor ile dört ayrı poliklinik hizmeti verilmektedir. Yukarıda saydığımız donanım ve personelimizle koroner anjiyografi ünitemizde yirmi dört saat hizmet verilmektedir. Şanlıurfa’da 7 gün 24 saat anında kalp krizi hastalarına müdahale edebilen en büyük merkez konumundayız” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nden 24 Saat Anjiyo Hizmeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 17 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nden 24 Saat Anjiyo Hizmeti haberi güncellenecektir.

  ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:58
  • Guneş
   05:41
  • Öğle
   12:38
  • İkindi
   16:21
  • Akşam
   19:15
  • Yatsı
   20:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı