Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eğitim uçağı zorunlu iniş yaptı

  Salih GÜNER/KIRŞEHİR(DHA)
  14 Ekim 2011 - 10:58Son Güncelleme : 14 Ekim 2011 - 12:28

  Türk Hava Kurumu'na (THK) ait bir eğitim uçağı, Kırşehir'in Mucur ilçesi Büyük Kayaapa Köyü yakınlarında tarlaya zorunlu iniş yaptı. Uçakta bulunan 2 kişilik personelin durumlarının iyi olduğu bildirildi.

  Ankara Etimesgut Havaalanı'ndan kalkan ve Kayseri Erkilet Havaalanı'na gitmekte olan THK'ya ait Cesna 402 tipi çift motorlu eğitim uçağı pilot ögretmenFerdi Tombul ve pilot adayı Fatih Mehmet Balık ile birlikte Kırşehir'inMucur İlçesi yakınlarında sol motorda meydana gelen arıza nedeniyle Kayaapa Köyü yakındaki bir tarlaya zorunlu iniş yaptı. 2 mürettebatın sağlık durumlarının iyi olduğu, iniş sırasında kanatlardan birinin hafif hasar gördüğü ifade edildi.

   

  Mucur Kaymakamı Arif Yalçın, motora yakıt gelmemesinden kaynaklanan teknik arıza sonucu uçağın zorunlu iniş yaptığını bildirdi.

   

  ÖĞRETMEN PİLOT: BAŞKA ÇAREMİZ YOKTU

   

  Ögretmen Pilot Ferdi Tombul DHA’ya yaptığı açıklamada, havada iken her iki motorun yakıt basınçlarının düştüğünü, bu yüzden Büyük Kayaapa köyü yakınlarındaki meralığa iniş yaptıklarını söyledi. İniş sırasında iniş takımlarının ve kanatlardan birinin hasar gördüğünü belirten Tombul, ”İniş yapmaktan başka çaremiz yoktu” dedi.

  Cessna 402 tipi çift motorlu uçağın, Ankara’dan gelecek kaza kırım ekibinin yapacağı incelemenin ardından, bir TIR’a yüklenerek Ankara Türkkuşu tesislerine götürüleceği bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı