İZMİR HABERLERİ

Eğitim-Sen'den CHP İl Başkanı Yüksel'e ziyaret

DHA
15.04.2016 - 18:17Son Güncelleme :
DHA

KESK'e bağlı Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca ve İzmir Şube Başkanları CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel'i ziyaret etti. Hükümet'in demokrasi, eğitim ve örgütlenme alanındaki uygulamalarını eleştiren Karaca, Yüksel'den bu alanda mücadele için dayanışma önerdi.

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel'i makamında ziyaret etti. Sendika'nın İzmir Şube Başkanlarının da bulunduğu ziyarette Karaca, Türkiye'nin demokrasi, eğitim ve örgütlenmede akılların tutulduğu bir noktaya geldiğini söyledi. Bu alanlarda dayanışmanın nasıl sağlanması konusunda görüş alışverişinde bulunmaya geldiklerini belirten Karaca, örgütlemede, sendikal alanda Hükümet'in yaptıkları basın açıklamaları, mitingler ve eylemlerden rahatsız olduğunu ve kendilerini hedefe koyduğunu belirtti. Karaca “Eğitim alanındaki yanlışlıklarla ilgili eylemlerimiz ve tepkilerimiz terörle birleştirilmeye çalışılıyor. Vicdansızca itibarsızlaştırma, cezalandırmaya çalışıyorlar. Ancak, 1 Mayıs'ta meydanlarda Hükümet'in yanlış politikalarını eleştireceğiz" dedi.

CHP İl Başkanı Alattin Yüksel, eğitim sisteminin laik ve bilimsellikten uzaklaştığını, dindar ve kindar nesil yetiştirme niyetinin ortaya konduğunu söyledi. Demokrasi mücadelesi veren sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri ve sendikaları susturmak için, cop, topa, gaz kullanımının dışında son dönemlerde eğitimci ve sağlıkçıların görevlerinden alındığını, baskının çalışma yaşamını da etkilediğini belirten Yüksel “İzmir en demokratik kent olarak görülür. Ama artık STK'ların basın açıklamasına bile izin verilmiyor. 10 Ekim Ankara bombalı saldırısının anmak için Alsancak Garı önünde yapılmak istenen anma töreninin farklı gerekçelerle engellendi. En son olarak bomba ihbarı olduğu gerekçesiyle basın açıklamasına izin verilmedi. Halbuki aynı anda trenler çalışıyor, yolcular iniyor, biniyordu. Gar'ın içinde çevik kuvvet bekliyordu. Çiğli'deki Grup Yorum Konseri'ne de izin verilmedi. Bir AKP milletvekili konsere izin verilmemesiyle ilgili basın açıklaması yapan CHP'yi 'DHKPC'li grupla ilgili açıklama yapmakla' suçladı. Sürekli birilerini yaftalıyorlar" dedi. Yüksel, demokrasi, barış için ortak değerler üzerinden birlikte mücadele verilmesi gerektiğini belirtti.

İZMİR (DHA)

foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Eğitim-Sen'den CHP İl Başkanı Yüksel'e ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Nisan 2016 tarihinde saat 18 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitim-Sen'den CHP İl Başkanı Yüksel'e ziyaret haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:39
  • Guneş
   07:16
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:13
  • Akşam
   18:38
  • Yatsı
   20:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı