SİVAS HABERLERİ

Eğitim-sen Sivas Şube Başkanı Önder Doğan:

IHA
29.09.2015 - 17:07Son Güncelleme :

EĞİTİM BİLİM EMEKÇİLERİ SENDİKASI (EĞİTİM-SEN) SİVAS ŞUBE BAŞKANI ÖNDER DOĞAN OKUL KAPILARININ KAOSA AÇILDIĞINI BELİRTEREK, DOĞUDA OKULLARININ ÇATIŞMA ORTAMINDA AÇILDIĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Sivas Şube Başkanı Önder Doğan, okul kapılarının kaosa açıldığı belirterek, doğuda eğitim ve öğretimin çatışma ortamında açılıyor olmasının dikkat çektiğini söyledi.
Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanı Önder Doğan sendika binasında düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada,” Eğitim sisteminin, eğitim ve bilim emekçilerinin yıllardır birikerek artan sorunları sürmekte, her eğitim-öğretim yılı giderek ağırlaşan sorunlar ve çelişkiler eşliğinde okullar açılmıştır. Yıllar sonra bir eğitim-öğretim yılının daha da artan çatışmaların ve silahların gölgesinde açılıyor olması ülkemiz öğrenci ve öğretmen ile veliler açısından en büyük ve bir an önce çözüm üretilmesi gereken bir sorun olarak dikkat çekmektedir. Okullarda öğrencilerin, öğretmenlerin ve diğer eğitim emekçilerinin can güvenliğinin sağlanmadığı, ülkenin bir bölümün fiilen sıkı yönetim koşullarının yaşandığı bir ortamda eğitim-öğretim hizmetinin ne kadar yapılabileceği ya da sürdürebileceği tartışmalıdır. Çatışmaların artarak sürmesi nedeniyle milyonlarca kişiyi ilgilendiren eğitim-öğretim hizmetlerinin öğrenciler, öğretmenler ve diğer eğitim emekçileri açısından sağlıklı bir şekilde yapılıp yapılamayacağının belli olmaması dikkat çekicidir.”dedi
“EĞİTİM SORUNLARI ARTIYOR, OKULLAR KAOSA AÇILIYOR”
Eğitim sisteminin sorunlarının giderek artığını söyleyen Doğan,” Türkiye’de milyonlarca çocuk ve gencin eğitim hakkından eşit koşullarda yararlanmasını engelleyen eğitim hakkı gibi temel bir insan hakkını serbest piyasanın insafına bırakmak için yıllardır gece-gündüz çalışanların son olarak çatışmaların artması ile birlikte ülkeyi ve eğitim sisteminin getirdiği nokta içler acısıdır.”diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Eğitim-sen Sivas Şube Başkanı Önder Doğan: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 17 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitim-sen Sivas Şube Başkanı Önder Doğan: haberi güncellenecektir.

  SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:31
  • Guneş
   07:14
  • Öğle
   12:28
  • İkindi
   15:04
  • Akşam
   17:22
  • Yatsı
   18:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı