İZMİR HABERLERİ

Eğitim Sen öğretmene sahip çıktı

DHA
15 Nisan 2016 - 16:30Son Güncelleme : 15 Nisan 2016 - 16:31

Eğitim Sen öğretmene sahip çıktı

DHA

EĞİTİM Sen İzmir 4 Nolu şube yönetimi ve üyeler Bornova Hayrettin Duran Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Sultan Neval Şimşek'in başka okula gönderilmesini, protesto etti.

Eğitim Sen 4 Nolu Şube Başkanı Cevat Düzci, yönetim kurulu üyeleri, mezunlar ve bir grup öğretmen Bornova Hayrettin Duran Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Sultan Neval Şimşek'in “Ders işlerken müfredat dışına çıktığı, yanlış bilgiler vererek farklı konulara girdiği, zıt bilgiler verdiği ve dini hassasiyeti incitici yorumlarda bulunduğu" gerekçesiyle başka okula sürüldüğünü belirtip okul önende protesto göstesirisi yaptı. Şube Başkanı Cevat Düzci, "Öğretmen ardaşımız şikayet edilmiş, soruşturma süreci sonlanmadan kabul edilemez bir şekilde sürgün edilmiştir. Sultan Neval Şimşek retmenimizin disiplin soruşturması devam ederken, savunmasını dahi yapmadan Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesi'ne sürgün edilmesi kabul edilir bir durum değildir. Öğretmenimiz kendi alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış bilgi birikimi olan bir arkadaşımızdır. Öğretmenimizin duruşundan ve demokratik yapısından rahatsız olan bir kısım velinin ve öğrencinin örgütlü bir şekilde ve yönlendirmeler sonunda baskılanması, şikayet ettirilmesi sonunda bu noktaya gelinmiştir" dedi.

Üyeleri olan öğretmene sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirten Düzci, "Eğitim Sen'in tarihi, haksızlıklara, hukuksuzluklara, siyasi rantçılığa, itibarsızlaştırmalara, yani tüm anti-demokratik uygulamalara karşı, mücadele tarihidir. Bu anlamda, hak etmediği bir yöntemle okulundan başka bir okula görevlendirilen Sultan Neval Şimşek arkadaşımızın yanında olduğumuzu bildiriyor ve tekrar Bornova Hayrettin Duran Anadolu Lisesi'ne dönmesi için kendisine her tür hukuksal desteği vereceğimizi ve kendisiyle en üst düzeyde dayanışma içinde olacağımızı ilan ediyoruz" dedi.

İZMİR (DHA)

foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Eğitim Sen öğretmene sahip çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Nisan 2016 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitim Sen öğretmene sahip çıktı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:38
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:10
  • Akşam
   20:06
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı