Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Eğitim-Sen’den müdür atamalarına suç duyurusu

  DHA
  20.12.2014 - 10:07 | Son Güncelleme:

  Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Zonguldak Şubesi üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okul müdürü atamalarıyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  Adliye önünde açıklama yapan Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Orhan Yılmaz, Eğitim-Sen üyesi okul müdürlerinin puanlarının sıfırlanarak görevden alındığını söyledi. Bu durumda olan okul müdürlerinin İdare Mahkemesi’ne açtığı davlarda talep ettikleri yürütmeyi durdurma istemlerinin haklı bulunduğunu belirten Yılmaz, şunları söyledi:
  "Yani hukuk bizlerin haklı olduğunu tescil etmiştir. Ancak yönetmelikte, ‘düşük puan alanlar yerlerine usulüne uygun atama yapılıncaya kadar görevlerinde kalırlar’ hükmü hiçe sayılarak görevlerimizden ayrılmamız istenmiştir. Bunca hukuksuzluğa rağmen yılmadık. Yandaşlık ile değil liyakat, yağcılık ile değil kariyer ile hak edilen makamlarda oturulabileceğinin gösterileceği bir ülke yaratılıncaya kadar mücadele edeceğiz ve her türlü hukuksuzluğun takipçisi olacağız."

  Basın açıklamasının ardından Eğitim-Sen üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Keleş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nusret Parlak hakkında, ‘Görevi kötüye kullandıkları’ suçlamasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarına ait dilekçelerini teslim etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı