Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eğitim şart

  DHA
  21.01.2012 - 14:32 | Son Güncelleme: 21.01.2012 - 14:51

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Kartal'da Mustafa Necati Gece ve Gündüz Etüt Merkezi'nin temel atma törenine katıldı. Etüt Merkezine ilişkin protokolün imzalanmasının ardından kısa bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, eğitimin önemine dikkat çekti.

  Mustafa Necati Gece ve Gündüz Etüt Merkezi'nin temelinin aydınlık gelecek için atıldığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Geldiğimiz noktada herşeyin temelinde eğitim vardır. Adalet mi istiyorsunuz? Önce eğitim... Uygarlık mı istiyorsunuz? Önce eğitim... İş mi istiyorsunuz? Önce eğitim... Özgürlük mü istiyorsunuz? Önce eğitim. O nedenle burada bir eğitim kurumunun temelini atıyoruz. 21. yüzyıldayız ama adalete, özgürlüğe, özgür medyaya hasretiz. Bir korku toplumundan kurtulmak için hasretiz ve çaba harcıyoruz. Bu eğitim kurumu ile karanlıkları aydınlığa ulaştırmayı hedefliyoruz. Biz karanlıkları yırtıp, aydınlık bir Türkiye'yi el birliği ile kuracağız" dedi.

   

  Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından Mustafa Necati Gece ve Gündüz Etüt Merkezi'nin temel attı.

   

  RICK PERRY YANITI SALI GÜNÜ

   

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi'nde kalan Vanlı depremzedeleri ziyaret ederek, burada 5 çiftin nikah törenine katıldı. Evlilik cüzdanlarını gelinlere teslim eden Kılıçdaroğlu, çiftlere çeyrek altın taktı.

   

  Daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplandıran Kılıçdaroğlu, "Başbakan sizi Teksas Valisi Rick Perry'e benzetti, biri Amerika'dan Ankara'ya Fransız, biri Ankara'dan Ankara'ya Fransız, ne farkları var ve 'part-time kahramanlık olmaz' dedi. Bu konuyla ilgili ne söyleyeceksiniz?" şeklindeki soru üzerine "Salı günü yapacağımız grup toplantısında gerekli yanıtı vereceğim. Kimse merak etmesin. Hiçbir soru cevapsız kalmaz" dedi.

   

  "BAĞIMSIZ MAHKEMELERDE YARGILANMAK VE AKLANMAK İSTİYORUM"

   

  Kılıçdaroğlu, "Hakkınızda hazırlanan fezlekeye gizli af çıktı. Bu konuyla ilgili ne söyleyeceksiniz?" sorusuna "Fezlekemle ilgili hiçbir af talebim söz konusu değil. Bağımsız mahkemelerde yargılanmak ve aklanmak istiyorum" şeklinde yanıt verdi.

   

  ''CEZA MİKTARI AZ''

   

  İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu hakkında istenen hapis cezasıyla ilgili görüşleri sorulan Kemal Kılıçdaroğlu, "Ceza miktarı az. Bin yıl olsa daha mutlu olacağım. AKP'nin yargısı adalet dağıtmaz. Yargı baskı aracı olarak kullanılıyor" ifadesini kullandı.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı