Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eğitim Mücevheriniz Olsun!

  Hürriyet Haber
  24 Ocak 2011 - 17:21Son Güncelleme : 24 Ocak 2011 - 17:21

  Çağdaş bir gelecek için gönüllü elçi olan ünlü, başarılı ve çağdaş İzmir’li 14 kadın ile ‘Eğitim Mücevherin Olsun ‘ diyor..

  Meslekte 70 yılını tamamlayan Özusta, koleksiyonları ve hizmet anlayışı ile bir marka olarak, özel bir sosyal sorumluk projesine aracı olmanın gururunu yaşıyor. Özusta Mücevherat, eğitimin ve bilginin en değerli mücevherden daha değerli ve önemli olduğunu vurgulayarak, eğitim imkânı olmayan çocukların eğitimine destek sağlamayı hedefliyor.

  Çağdaş bir geleceğin ancak eğitim ve bilginin gücü ile yaşayacağı bilinciyle hareket eden Özusta Mücevherat, “Eğitim Mücevherin Olsun” projesini Ege Çağdaş Eğitim Vakfı aracılığı ile gerçekleştirecek. EÇEV, 14 yıldır bilgi toplumuna yakışan eğitim politikaları üreterek bunları yaşama geçirmekte; burs vererek, etkinlikler düzenleyerek ve kurslar açarak binlerce çocuğumuza eğitim ışığı yakmaktadır.

  Eğitim Mücevheriniz Olsun Eğitim Mücevheriniz Olsun

  70 yıldır kadınlar için çalışan Özusta Mücevherat, 70. Usta Yılı’nı kutlarken bu sosyal sorumluluk projesini, çağdaş ve özgür duruşları ile çeşitli alanlara isimlerini yazdırmış İzmir’li bayanların gönüllü elçiliği ile gerçekleştirmekten onur duyacak. Bu amaç için ünlü tasarımcı Milka Karaağaçlı, İzmir’in çağdaş, yenilikçi ve özgür duruşuna gönderme yapan kırlangıç figürlü özel kolyeler tasarladı. “Eğitim Mücevherin Olsun” sloganıyla yola çıkılan proje kapsamında satışa sunulacak kolyelerin 2011 yılı boyunca elde edilecek geliri, yarınlarımız olan çocuklarımızın eğitimi için kullanılmak üzere EÇEV’e aktarılacak. Ayrıca 70. yıl etkinlikleri kapsamında 2011 Ocak ayı içerisinde İzmir ve İstanbul’da gerçekleştirilecek özel eventlerin satış gelirinin bir kısmı da bu proje kapsamına aktarılacak.

  Bu proje kapsamında gönüllü elçimiz olmasını arzu ettiğimiz kişiler, İzmir’in yaptıkları işler, duruşları ve çağdaşlıkları ile başarılı olmuş kadınları; Ebru Akel(oyuncu-sunucu),Zeynep Beşerler(oyuncu), Siren Ertan Çarmıklı(modacı),  Sinem ve Didem Balık(Operatwins),Gözde Kansu(Oyuncu),Şenay Gürler(tiyatrocu) ve Aynur Tartan(Gazeteci-Yazar), Berkay Eskinazi (EBSO Yönetim Kurulu üyesi), Şebnem Karasu(KAGİDER' in ve uluslararası Endeavor Girişimcilik Ödülleri'nin sahibi ),Prof.Dr Berrin Durmaz (Doktor-Ana Bilim Dalı Başkanı), Aytül Özkan(Ogilvy Türkiye Ülke Başkanı),Ayçe Dikmen(Gazeteci), Gülengül Uslu(Gazeteci).gönüllü elçimiz olarak almanın gururunu yaşıyoruz. Gönüllü elçilerimiz projeye adanan kırlangıç kolyeleri ile ünlü fotoğrafçı Zeynel Abidin Ağgül’ün kamerasına ‘Eğitim’in Mücevherin Olsun’ sloganı ile poz verdi,bu çalışmaları ile İzmir’li kadınların modern çağdaş, yenilikçi duruşuna gönderme yaparken eğitim ve bilginin bir kadının en önemli mücevheri olduğunun farkındalığını yaratmak için çalıştılar.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı