HATAY HABERLERİ

Eğitim Gönüllüsünden Devlet Okuluna Bağış

IHA
27.10.2015 - 16:18Son Güncelleme :

HATAY'IN İSKENDERUN İLÇESİNDE HER YIL BİR DEVLET OKULUNA BAĞIŞTA BULUNAN EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ NESLİHAN ÇALIŞKAN, HÜRRİYET İLKOKULU'NA Z KÜTÜPHANESİ VE 3 AKADEMİK DİL SINIFI KAZANDIRDI.

IHA

Hatay’ın İskenderun ilçesinde her yıl bir devlet okuluna bağışta bulunan eğitim gönüllüsü Neslihan Çalışkan, Hürriyet İlkokulu’na Z Kütüphanesi ve 3 Akademik Dil Sınıfı kazandırdı.
Kırtasiyeci olan eşi Kemal Çalışkan’ın vefatının ardından eşinin mesleğini devam ettiren ve her yıl bir devlet okuluna bağışta bulunup eşinin adını yaşattıran eğitim gönüllüsü Neslihan Çalışkan, bu yıl Hürriyet İlkokulu’ndan gelen talep üzerine okula Z Kütüphanesi ve 3 Akademik Dil Sınıfı kazandırdı. Z Kütüphanesine ve 3 Akademik Dil Sınıfına Çalışkan’ın kırtasiyeci olan merhum eşinin ismi verildi. Z Kütüphanesi ve 3 Akademik Dil Sınıfının açılışı için okulda bir tören düzenlendi. Törene İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’de katılım gösterdi.
Okullarına sağlanan bu bağışın geleceğe yatırım olduğunu söyleyen İmadettin Oğuz, eğitim gönüllüsü Neslihan Çalışkan’a teşekkür etti.
Çocukları çok sevdiğini ve yapılan her şeyin çocuklar için olduğunu söyleyen Çalışkan ise, “Eğitim gönüllüsü olarak çocuklara yapılan her yatırımın milli servet olduğunu düşünüyorum. Her şey çocuklarımız için. Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için cıvıl cıvıl renkleri tercih ettik. Z Kütüphanede olması gereken her şey var diye düşünüyorum. Çocukların yüzünde mutluluğunun tebessümünü görmek bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.
Z Kütüphane ve 3 Akademik Dil Sınıfı kurdele kesimi ile hizmete açıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Eğitim Gönüllüsünden Devlet Okuluna Bağış hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 16 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitim Gönüllüsünden Devlet Okuluna Bağış haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı