Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Eğitim gezisinde yine türban

  Erdem SÜREK/ÇANAKKALE / DHA
  19.10.2007 - 18:07 | Son Güncelleme: 19.10.2007 - 11:46

  Çanakkale'ye yapılan Cumhuriyet Eğitim Gezileri'nin son grubuna türbanlı öğrenciler damgasını vurdu.

  TÜRBANLI ÖĞRENCİLERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

  Görüntülendiklerini anlayan türbanlı öğrenciler gruptan ayrıldı. Bazı görevliler de gruptan ayrılan türbanlı öğrencileri kenara çekip, kısa bir görüşme yaptıktan sonra tören alanından uzaklaştırdı.

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in, 24 Eylül 2007 tarihinde, Cumhuriyet Eğitim Gezileri için, Ankara’dan uğurlayarak yola çıkardığı öğrenci grubundaki türbanlı öğrencilerle fotoğraf çektirmesiyle başlayan ‘İlköğretimdeki türban’ olayı, Çanakkale'de de yaşandı.
  Cumhuriyet Eğitim Gezileri'nin bu yılki sonuncusuna Tokat ve Karaman'dan gelen 920 ilköğretim okulu öğrencisi için bugün Şehitler Abidesi'nde tören düzenlendi. Halk oyunları gösterileriyle başlayan törende, öğrenciler, kahramanlık türküleri ve Atatürk’ün kendi sesinden 10'uncu yıl nutkunu dinledi, ardından sembolik şehitliği ve savaşı anlatan rölyefleri gezdi.

  Milli Eğitim Bakanlığı Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdür Yardımcısı Cevdet Öksüz törendeki konuşmasında İstiklal Marşı'nın bazı dizelerine yer verirken, Çanakkale Milli Eğitim Müdür Vekili Vefa Bardakçı “Üzerinde durduğumuz toprağa değer biçilemez” dedi.

  TÜRBANLI ÖĞRENCİLER AYRILDI
  Tören sırasında görüntülendiklerini anlayan 8 türbanlı öğrenci gruptan ayrıldı. Bazı görevliler de gruptan ayrılan türbanlı öğrencileri kenara çekip, kısa bir görüşme yaptıktan sonra tören alanından uzaklaştırdı. 8 türbanlı öğrenci, töreni sembolik şehitlik yakınında bekleyerek izleyebildi.
  Türbanlı öğrenciler, törenin ardından geziye katılan diğer arkadaşlarıyla yarımadayı dolaştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı