ANKARA HABERLERİ

Eğitim Fakülteleri için “nitelikli eğitim” dersi

Esra KAYA/ANKARA
26.05.2011 - 00:00Son Güncelleme :

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), üniversitelerin öğretmen yetiştiren Eğitim Fakülteleri’nde, eğitim politikalarını, yeni gelişme ve değişiklikleri anlatmak için “nitelikli eğitim” seminerleri başlattı.

Esra KAYA/ANKARA

MEB İlköğretim Genel Müdürlüğünden bir daire başkanı ve altı şube müdüründen oluşan ekip, başta Ankara olmak üzere bünyesinde Eğitim Fakültesi bulunan üniversiteleri tek tek ziyaret ediyor. Ekip, “Erişim ve devam, nitelikli eğitim, kurumsal kapasite geliştirme” konularındaki çalışmalarını üniversitelerle paylaşıyor. Bu kapsamda MEB ve üniversitelerin birlikte neler yapabileceği tartışılıyor.

YÖK’le paylaşılacak

MEB yetkilileri, bu çalışmanın sivil toplum kuruluşkarı ve demokratik kitle örgütlerinin katılımıyla genişletileceğini belirterek, Hürriyet’e “Artık politika üreteceğiz. Üniversitelerde yaptığımız toplantılardan sonuç raporu çıkarıp, YÖK’le paylaşacağız. Tüm Türkiye’de doğru ve anlaşılır eğitim politikaları üretilmesi ve nitelikli öğretmen yetiştirilmesi en büyük hedefimiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Eğitim Fakülteleri için “nitelikli eğitim” dersi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı