Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eğitim dünyasından...

  Hürriyet Haber
  04 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 04 Eylül 2000 - 00:01

  Öğretmenlik için başvuruda son gün

  MİLLİ Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul ve kurumların ihtiyacını karşılamak amacıyla açılan öğretmenlik kadrosu için başvurular bugün sona eriyor. 25 branşta 25 bin öğretmen alımı, 1999 ve 2000 yılında yapılan Devlet Memurluğu Sınavı (DMS) sonuçlarına göre ilk defa atama, açıktan atama, kurum içi ve kurumlararası atama şeklinde olacak. Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı ile İngilizce branşlarında göreve dönmek isteyen emekli öğretmenler de başvurabilecekler.

  Yurt kayıtları 14-27 Eylül'de

  YÜKSEKÖĞRETİM Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (YURT-KUR) bağlı yurtlarda barınmaya hak kazanan öğrenciler, 14-27 Eylül tarihleri arasında kayıt yaptıracaklar. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin gönderdiği sınav sonuç belgesinde, yurda yerleşmeye hak kazandığı belirtilen öğrenciler de bu tarihten itibaren yurtlara kayıt yaptırabilecekler. Yurt için yedek listeler her 5 günde bir bölge müdürlüklerinde veya yurt müdürlüklerinde ilan edilecek. Ön kayıt ve özel yetenek sınavı sonucunda bir yükseköğretim programına girecek öğrenciler ile yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin başvuruları, 2-10 Ekim 2000 günleri arasında yapılacak.

  Depremde yıkılan okul yeni yıla yetişti

  MALTEPE'de 17 Ağustos 1999 depremi ile yıkılan 'Turgay Ciner İlköğretim Okulu' yeniden eğitime açılıyor. Park Holding tarafından yeni baştan inşa edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen okul, 1. derece deprem yönetmeliğine uygun olarak 8 ayda tamamlandı. 1500 öğrencinin öğrenim göreceği okulda, 40 kişilik 40 sınıf bulunuyor. 2 anasıfının da mevcut olduğu okul, internet bağlantılı bilgisayar laboratuvarı, bir lisan ve iki fen laboratuvarı, tiyatro ve toplantı salonu, kütüphane, revir, kapalı spor salonları ile bu öğretim yılında faaliyete geçecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı