MUŞ HABERLERİ

Eğitim Destek Evi’nde Okuyan 127 Öğrenci Farklı Liselere Yerleşti

IHA
26.08.2015 - 12:10Son Güncelleme :

EĞİTİM DESTEK EVİ'NDEN FAYDALANAN 127 ÖĞRENCİ FARKLI LİSELERİ KAZANDI.

IHA

Muş’un Bulanık Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten ve yüzlerce öğrenciye ücretsiz eğitim hizmeti veren Eğitim Destek Evi’nde faydalanan öğrencilerden 127’si büyük başarı göstererek farklı liselerde eğitim görmeye hak kazandı.
Bulanık Belediyesi bünyesinde yıllardır ilçede maddi durumu iyi olmayan çocuklara yönelik hizmet veren Eğitim Destek Evi, her geçen yıl başarısını arttırarak yoluna devam ediyor. Eğitimde fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak için maddi durumu yetersiz ailelere büyük katkıda bulunan Eğitim Destek Evi’nde her yıl öğrenim gören yüzlerce öğrenci sınavlardan büyük başarıyla çıkarak, farklı illerde kazanılması güç olan liselere yerleşmeye hak kazanıyor. Her yıl olduğu gibi geçtiğimiz dönem başarı çıtasını yükselten Eğitim Destek Evi’nde öğrenim gören 250 öğrenciden 127’si Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavından iyi bir derece alarak önemli liselerde eğitimine devam etme olanağı elde etti.
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Eğitim Destek Evi öğretmenlerinden Mehmet Arman, Bulanık Belediyesi bünyesinde ekonomi durumları yetersiz olan ve dershaneye gidemeyen çocuklar için Eğitim Destek Evi’nin büyük bir fırsat olduğunu belirterek, her yıl yükselen başarı çıtası nedeniyle velilerden yoğun talep aldıklarını dile getirdi. Arman, öğrencilerin başarısıyla gurur ve mutluluk duyduklarını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Eğitim Destek Evi’nde Okuyan 127 Öğrenci Farklı Liselere Yerleşti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitim Destek Evi’nde Okuyan 127 Öğrenci Farklı Liselere Yerleşti haberi güncellenecektir.

MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:20
 • Öğle
  12:21
 • İkindi
  14:48
 • Akşam
  17:02
 • Yatsı
  18:36
Sayfa Başı