Ege Haberleri

EGE

    "Eğitim dede" kalbine yenildi

    Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)
    18.10.2015 - 15:47 | Son Güncelleme:

    MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nin inşaat malzemesi satan ilk tüccarlarından olan ve eğitime katkıları nedeniyle 2009 yılında TBMM tarafından üstün hizmet madalyası verilen Cemal Uslu, yaşlılığa bağlı kalp yetmezliğinden 91 yaşında yaşamını yitirdi.

    2005 yılında Bodrum’a, eşi ve kendi adına bir ortaokul ve spor salonu yaptıran hayırsever tüccar Cemal Uslu, bir süredir yaşlılığa bağlı kalp yetmezliğinden tedavi gördüğü Özel Bodrum Hastanesi’nde bugün saat 00.30 sıralarında yaşamını yitirdi. TBMM tarafından eğitime verdiği destekten ötürü 2009 yılında eşi Mahinur Uslu ile birlikte Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilen ’eğitimin dedesi’ Cemal Uslu’nun ölümü yakınları ve sevenlerini yasa boğdu.

    Uslu’nun Bodrum’un ilk işadamlarından ve en önemli hayırseverlerinden olduğunu belirten Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Başkanı Galip Gür, "O eğitimin dedesiydi. Çocukları yoktu. ’Benim on binlerce çocuğum var. Hayatımı onlara adadım’ derdi. Eğitim için her şeyi yaptı, yapmaya da devam ediyordu. Bu tür değerlerin yitip gitmesi, hepimiz için büyük üzüntü verici" dedi.

    Uslu’nun cenazesi yarın (pazartesi) Bodrum Adliye Camisi’nde kılınacak ikindi namazının ardından Türbe Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

    Etiketler: dede , vefat etti

      EN ÇOK OKUNANLAR

        Sayfa Başı