MERSİN HABERLERİ

Eğitim Çalışanlarına Aşure İkram Edildi

IHA
29.10.2015 - 14:32Son Güncelleme :

MERSİN'DE MUHARREM AYI DOLAYISIYLA EĞİTİM ÇALIŞANLARINA AŞURE İKRAM EDİLDİ.

IHA

Mersin’de Muharrem ayı dolayısıyla eğitim çalışanlarına aşure ikram edildi.
Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü personeli “Aşure Günü” etkinliğinde buluştu. Mersin Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nün ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte Milli Eğitim Müdürü Adem Koca da yer aldı. Koca, aşurenin hicri takvime göre Muharrem ayında yapıldığının belirterek, İslami inanca göre Muharrem ayının onuncu günü Hz Nuh’un, Büyük Tufan’dan sonra karaya ayak bastığında elinde kalan son malzemelerle bu tatlıyı yaptığını söyledi.
Aşurenin, sevgi, birlik ve güzelliğin simgesi olduğunu belirten Koca, "Bu özel günde eğitim çalışanlarımız ile bir arada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Mersin Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Müdürü Muharrem Köse’ye, organizasyondan sorumlu Müdür Yardımcısı Gülşah Yılmaz’a ve emeği geçen idarecilere ev sahipliğinden ötürü teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Eğitim Çalışanlarına Aşure İkram Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitim Çalışanlarına Aşure İkram Edildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı