BALIKESİR HABERLERİ

Eğitim-bir-sen Terörü Lanetledi

IHA
26.08.2015 - 16:26Son Güncelleme :

EĞİTİM BİR SEN TERÖRÜ LANETLEDİ

IHA

Eğitim-Bir Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Çabuk düzenlediği basın toplantısında yaşanan terör olaylarını lanetlediklerini belirterek, Türkiye’nin en çok birlik ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğu bir dönemde imzalanan toplu sözleşmenin hem toplumsal uzlaşıya hem de çalışma barışına çok önemli katkılar sağlayacağını söyledi.
Türkiye’de son günlerde yeniden hortlamaya başlayan, istikrar ve birliği bozmaya yönelik terör belasını lanetlediklerini belirten Eğitim - Bir Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Çabuk "Şehitlerimize Allah’tan rahmet geride kalan yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Bugün safları sıklaştırma vaktidir. Emperyalizmin tetikçilerine karşı birliğimize sahip çıkma vaktidir. Hain terör saldırılarına karşı vereceğimiz en büyük cevap ortak bir tavır sergilemektir. Türkiye’nin en çok birlik ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğu bir dönemde imzalanan Toplu Sözleşme hem toplumsal uzlaşıya hem de çalışma barışına çok önemli katkıları olacaktır. Toplu Sözleşme sadece mali, sosyal ve özlük hakları alanında değil toplumsal alanda da kazanımlar üretmiştir. Karamsarlık ve belirsizlik yerine umudu ikame etmiş ve çoğaltmıştır. Kamu görevlilerini mutlu ve memnun eden kazanımlar paketinin yer aldığı 3. Dönem Toplu Sözleşme mutabakat metninde yer alan kazanımların ülkemize, milletimize, kamu görevlilerine, üyelerimize ve ailelerine hayırlı olsun. Toplu sözleşmeyle, 2016 yılı için yüzde 6+ 5, 2017 yılı için yüzde 4+ 3, zam alınmıştır.İmzalanan toplu sözleşmeyle, 2016 yılı için kümülatif olarak yüzde 11,3; 2017 yılında yüzde 7.1 artış sağlanmıştır. Ayrıca hem 2016 hem de 2017 yıllarını kapsayan enflasyon farkı konarak memur maaşları ekonomik risklere karşı sigortalanmıştır. Bunun yanında kamu görevlilerinin büyük bir çoğunluğunu doğrudan etkileyen sosyo ekonomik iyileştirmeler geliyor" dedi.
Toplu sözleşmenin ekonomik ve sosyal etkileri bakımından çok geniş bir kitleye olumlu katkı sunacağının altını çizen Başkan Çabuk "Genel toplu sözleşme de alınan 43, hizmet kolu toplu sözleşmelerinde kazanılan 170 olmak üzere toplam 213 başlıkta kazanım üretilmiştir. Bu toplu sözleşmede anayasanın ruhuna ve hedeflerine uygun olarak, kamu görevlisi emeklilerine yönelik de özel bir kazanım üretilmiştir. Üretilen kazanımla, emekli kamu görevlileri maaşlarına, yüzde 6+5 oransal zammın yanında ilave 100 TL seyyanen zam yapılarak toplam da yüzde 19,1 zam alınmıştır. Bu kazanımla aynı zamanda emekli ikramiyesine de 3760.TL artış sağlanmıştır. 4/C’lilere yüzdelik zammın yanında 150 TL ilave bir kazanım elde edilerek bu alandaki sıkıntıları hafifletilmiştir. Ayrıca ayda 50 saate kadar fazla çalışma ücreti ödenmesi sağlanmıştır. Kamu personelinin özellikle Cuma günleri yaşadığı işi ve inancı arasındaki sıkışmışlıktan kurtaran Cuma izniyle ilgili kazanım hem toplu sözleşmenin kapsamının genişletilmesi hem de ibadet özgürlüğü açısından büyük bir değer taşımaktadır. Ekmeği büyütme mücadelesinde MEMUR-SEN ve EĞİTİM- BİR- SEN bir kez daha başarıyla çıkmıştır. Sendikal rekabet uğruna bu kazanımları gölgelemeye çalışanları kamu görevlilerine havale ediyoruz. 3. Dönem toplu sözleşmenin Tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diler saygılar sunarız" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Eğitim-bir-sen Terörü Lanetledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitim-bir-sen Terörü Lanetledi haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:28
 • İkindi
  16:25
 • Akşam
  18:54
 • Yatsı
  20:12
Sayfa Başı