ELAZIĞ HABERLERİ

Eğitim Bir-sen Kısa Film Yarışması Düzenliyor

IHA
16.10.2015 - 16:43Son Güncelleme : 16.10.2015 - 16:44

EĞİTİM-BİR-SEN “ÖRGÜTLENME” TEMALI 2. KISA FİLM YARIŞMASI DÜZENLİYOR. EĞİTİM BİR-SEN ELAZIĞ 1 NOLU ŞUBE BAŞKANI İBRAHİM BAHŞİ, YARIŞMANIN ÖRGÜTLENMENİN ÖNEMİNİ ANLATACAK TÜM KISA FİLMLERİ KAPSADIĞINI BELİRTTİ.

IHA

Eğitim-Bir-Sen “Örgütlenme” temalı 2. kısa film yarışması düzenliyor.
Eğitim Bir-Sen Elazığ 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Bahşi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, yarışmanın örgütlenmenin önemini anlatacak tüm kısa filmleri kapsadığını belirtti. Bahşi, “Eğitim-Bir-Sen, sınıf ve zümre için yapılacak bir uğraş olarak görmeyen Mehmet Akif İnan’ın, ’Türkümüz dünyayı kardeş bilendir/Gökleri insanın ortak tarlası’ dizelerindeki kuşatıcılıkla yola koyulup, yeni bir çığır açarak başlattığı soylu yolculuk, bütün engelleri ve badireleri aşarak, eğitim hizmet kolunun genel yetkili sendikası olmanın yanında ülkemizdeki en büyük sendika olmayı da başarmıştır. Sendikamız kurulduğu günden bugüne kadar merkeze insanı almış, insan odaklı çalışmalarla Türkiye’de sendikacılığa ivme kazandırmış, ‘hizmet sendikacılığı’ kavramının içini doldurarak sendikacılıkta yeni bir çığır açmıştır. Bilimsel dergiler, kitaplar, sempozyumlar, konferanslar, araştırmalarla ülkemizin kültür dünyasına katkı sunmuş, sunmaya da devam etmektedir” dedi.
Yarışma ile örgütlenmenin ve örgütlü mücadelenin önemini sinemanın etkileyici dilinden faydalanarak, görünür kılmayı amaçladıklarını belirten Bahşi, “Yarışmada son başvuru tarihi 15 Ocak’tır. Yarışmada birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye 5 bin TL verilecektir. Jüri Özel Ödülü 3 bin TL, mansiyon ödülü ise 2 bin TL olarak belirlenmiştir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Eğitim Bir-sen Kısa Film Yarışması Düzenliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 16 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitim Bir-sen Kısa Film Yarışması Düzenliyor haberi güncellenecektir.

ELAZIĞ İLÇELERİ
  ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:29
  • Guneş
   06:07
  • Öğle
   12:25
  • İkindi
   15:48
  • Akşam
   18:23
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı