MANİSA HABERLERİ

Eğitim Bir-sen’den Katliama Tepki

IHA
09 Temmuz 2015 - 14:02Son Güncelleme : 09 Temmuz 2015 - 14:03

EĞİTİM BİR-SEN SALİHLİ ŞUBESİ DOĞU TÜRKİSTAN'DA YAŞANAN KATLİAMI KINADI

IHA

Eğitim Bir-Sen Salihli Şubesi Doğu Türkistan’da yaşanan katliamı kınadı. Müslüman Uygur Türklerine karşı devam eden insanlık dışı tutumun bir an evvel son bulmasını isteyen Eğitim Bir-Sen Salihli Şubesi Üyeleri, Müslümanlara zulüm uygulayan Çin’e lanet yağdırdı.
Salihli Kent Meydanı’nda toplanan Eğitim Bir-Sen Salihli Şubesi üyeleri, Çin işgal kuvvetleri tarafından Doğu Türkistan’da yaşayan Müslümanlara yönelik uygulanan vahşeti kınadı. Sendika adına bir açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Salihli Şubesi Başkan Vekili Yıldırım Özkan, Doğu Türkistan’daki Çin zulmüne "dur" demek, zulmü kınamak, “boykot” çağrısı yapmak için toplandıklarını söyledi.
15 gündür Çinli faşist askerlerin bölgeyi tamamen kuşattığını ve burada yaşayan Müslümanlara tam bir zulüm yaşattığını ifade eden Yıldırım Özkan, Müslüman halka bu zulmü yapan Çin’e lanet okudu. Özkan; “Önce şunu belirtmeliyim ki, Müslüman Uygur Türkleri toprakları ve vatanları Doğu Türkistan’daki şanlı direnişlerini 257 yıldan beri büyük bir cesaret, kahramanlık örnekleri ile dolu ve başarı ile sürdürmekte. Müslüman Uygur Türkleri bu kutsal mücadelesini Doğu Türkistan Hür ve Bağımsız olana ve bu topraklarda İlahi Kelimetullah cari olana kadar sürdürmeye azimli ve kararlıdır. Selam olsun Uygurlu kardeşlerimize, selam olsun şanlı direnişe, lanet olsun faşist Çin’e” dedi.
ÇİN MALINA HAYIR
Çin malına karşı kapsamlı bir boykot çağrısı yaptıklarını vurgulayan Özkan, “Doğu Türkistan’daki vahşet, alçaklık ve soykırımı protesto etmek için “Boykot” çağrısı yapıyoruz. Çin, Doğu Türkistanlılara esir muamelesi yapmakta ve onlara türlü zulümleri reva görmektedir. Faşist Çin hükümeti, Doğu Türkistan’da Uygur nüfusunu azaltarak bölgeyi Çinlileştirmektir. Susacak mıyız? Haydi ilk önce “Boykot” ile başlayalım. Çin mallarına yönelik kapsamlı bir boykotla, yaşananların hesabını sormaya başlayalım. “Çin malına hayır” diyerek, tepkimizi gösterelim, Doğu Türkistan’daki soydaşlarımıza Faşist Çin zulmünü protesto için ve boykot için harekete geçelim.” şeklinde konuştu.
“Katil Çin Türkistan’dan Defol”, “ Direnişe devam Türkistan’a Selam” sloganları eşliğinde yapılan basın açıklamasının ardından Çin zulmüne uğrayan Doğu Türkistan’daki Müslüman vatandaşlar için dua edildi. Salihli AK Parti İlçe Başkanı Ahat Aksoy da Eğitim Bir-Sen Salihli Şubesi tarafından Çin zulmüne karşı yapılan protestoya destek verenler arasında yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Eğitim Bir-sen’den Katliama Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitim Bir-sen’den Katliama Tepki haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:36
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   13:24
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:05
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı