Gündem Haberleri

  Eğitim

  Hürriyet Haber
  29.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İbrahim OKUMAMIŞ

  Çocuğumuzu tanıyalım

  Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi, çocukların gelişimini inceleyen kitap yayınladı

  ANTALYA Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan, ‘‘Çocuklarda Dil Gelişimi ve Aile El Kitabı’’ anne ve babalara çocuklarını tanıtıyor. Çocukların doğduktan 5 yaşına kadar dil gelişimlerinin ele alındığı kitapta, anlama ve kelime dağarcıklarına yer veriliyor. Ayrıca, ailelere önerilerde bulunuluyor.

  NELER VAR?

  Merkez Müdürü Emel Saraç yönetiminde Esra Çoban, Salih Sapmaz ve Esma Kılıç'ın hazırladığı kitapta, 1 aylık bebeğin sesle susturulabileceğinden 4 yaşındaki çocuğun renkleri ayırt edebileceğine kadar ayrıntılar yer alıyor. Kitapta, çocukların büyümeye başladığı andan itibaren çıkardıkları sesler ve konuşmaya başladığı andaki ilk kelimeler de anlatılıyor.

  AİLE VE ÇOCUK

  Çocukların konuşmaya başlamalarına yardımcı olacakları konulara da değinilen kitap, ailelerin çocuklarını tanımalarına yardımcı olacak nitelikte. Ailelerin çocuklarının gelişimini takip edebileceği kitabın Saat Kulesi yanındaki Atatürk eski İlkokulu'ndaki Rehberlik Araştırma Merkezi'nden temin edilebileceği belirtildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı