İZMİR HABERLERİ

EGİAD en iyiler arasında

DHA
02 Ağustos 2017 - 12:49Son Güncelleme : 02 Ağustos 2017 - 12:49
DHA

EGE Genç İş Adamları Derneği (EGİAD), sivil toplum kuruluşlarının kurumsal yönetim uyum derecelendirmesi metodolojisine uygun olarak yapılan inceleme sonucu 10 üzerinden 8.55 puan alarak en iyi sivil toplum kuruluşları arasında yer aldı.

EGİAD Yönetim Kurumu Başkanı Aydın Buğra İlter, Kobirate Uluslararası Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş.'nin, 2015/2 Revizyon Sivil Toplum Kuruluşlarının Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi Metodolojisine uygun olarak Ege Genç İşadamları Derneği'nin kurumsal yönetim ilkelerine uygunluğunun derecelendirilmesini; dernek belgeleri üzerinde yapılan çalışmalar, yönetici ve ilgililer ile yapılan görüşmeler, derneğin resmi internet sitesi, finansal tabloların incelenmesi ve diğer incelemeler neticesinde sonuçlandırdığını belirterek "Pay sahipleri, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık, menfaat sahipleri ile yönetim kurulu başlıkları altında 302 kriterin incelenip Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş.'nin, sivil toplum kuruluşları için hazırladığı metodolojiye göre değerlendirilmesi sonucu derneğimizin kurumsal yönetim uyum derecelendirme notu 8.55 olarak belirlenmiştir" dedi.

İlter, sağlam temeller üzerine kurulduğunu ve kurumsallaşma yönünde kuruluşundan bu güne önemli adımlar attığını belirttiği EGİAD'ın son dönemde bu çalışmaları hızlandırarak OECD Kurumsal Yönetim İlkelerine tam uyum hedefi doğrultusunda iyileştirme ve geliştirme çalışmalarına devam ettiğini dile getirirek, "Kurumsal yönetim derecelendirme raporu EGİAD'ın kurumsal yönetim ilkelerine önemli ölçüde uyum sağladığını; üyelerine ve diğer tüm paydaşlarına ve topluma karşı sorumluluk bilinç ve kültürünün yerleştiğini göstermektedir. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerine sahip olmak kurumsal yönetim anlayışının gelişmesinde etkili olmuştur. Ayrıca, Derneğin mali tabloları uluslararası bir denetim şirketi tarafından 4400 standardına uygun olarak belirli parametreler üzerinden bağımsız denetimden geçirilmiştir. EGİAD olarak hedefimiz şirketler, iş dünyası ve sivili toplum kuruluları için kurumsal yönetim, iyi uygulamalar, sürdürülebilirlik ve aktif hesap verme konularında bilinç yaratma ve örnek olmaktır" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde EGİAD en iyiler arasında haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  28 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:30
  • Öğle
   13:23
  • İkindi
   17:05
  • Akşam
   19:56
  • Yatsı
   21:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı