Ege Haberleri

  Ege'ye yine ateş düştü

  Hilmi DUYAR-Coşkun YAMAN/BALIKESİR, (DHA)-Şahap AVCI/ALİAĞA (İzmir), (DHA)
  10.09.2015 - 15:20 | Son Güncelleme:

  TUNCELİ’de polis lojmanlarına PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırısında şehit düşen polis memuru, 21 yaşındaki Aydın Nazillioğlu’nun Balıkesir’in Bayat Köyü’ndeki baba ocağına ateş düştü. HATAY’ın Reyhanlı İlçesi’nde sınırın Suriye tarafından açılan ateşle, terhisine 2 ay kala şehit olan 21 yaşındaki piyade er Gökhan Çakır’ın, İzmir’in Aliağa İlçesi’ndeki evine acı haber tez ulaştı. Şehidin yakınları gözyaşlarına boğulurken, evine Türk bayrağı asıldı.

  Egeye yine ateş düştü

  Tunceli, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki polis lojmanlarına dün akşam roketatar ve otomatik silahlarla yapılan saldırıda 3 polis ve yoldan geçen bir kadın yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralı polislerden Özel Harekat Şubesi’nde görevli Aydın Nazillioğlu, doktorların müdahalesine rağmen şehit oldu. Bekar olan Nazillioğlu’nun şehit olduğu haberi Balıkesir’in Bayat Köyü’nde oturan ailesine tez ulaştı.

  Egeye yine ateş düştü

  Baba Yaşar ve anne Asiye Nazillioğlu, şehit oğulları için bugün düzenlenecek uğurlama törenine katılmak üzere Elazığ’a gitti. Buradaki tören ardından askeri uçakla cenazesi Balıkesir’e getirilecek olan şehit polisin Bayat Köyü’nde bugün ikindide toprağa verileceği bildirildi. Ailesinin 3 çocuğundan ortancası olan Aydın Nazillioğlu’nun 23 yaşındaki ağabeyi Hamza Nazillioğlu’nun da polis olduğu ve Tunceli de görev yaptığı belirtildi.

  Egeye yine ateş düştü

  Bir şehit ateşi de Aliağa’ya düştü

  Egeye yine ateş düştü

  Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı yakınında sınırda görev yapan piyade er Gökhan Çakır, ’Özgür Suriye Ordusu’na bağlı grupların kontrolündeki Suriye tarafından gelen merminin isabet etmesi ile şehit oldu. Aslen Muşlu olan Çakır’ın şehadet haberi Aliağa’nın Güzelhisar Mahallesi, Gavurdere Mevkisi, Küme Evleri Mevkisi’ndeki evinde, mobilya satışı ve hayvancılıkla uğraşan babası 46 yaşındaki Faruk Çakır’a Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Garnizon Komutanı Yarbay Bora Meriç, Aliağa İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Volkan Gürler, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tuhan tarafından verildi.

  Egeye yine ateş düştü

  Oğlunun şehit olduğu haberini alan baba Faruk Çakır, yere çöküp, gözyaşlarına boğuldu. 13 yıl önce Muş’un Bulanık ilçesinden ailesiyle Aliağa’ya göç etttiği öğrenilen şehit babası konuşmazken, evi taziye ziyaretine gelenlerle dolup taştı. Şahidin annesi Gülbeyaz Çakır, kardeşleri Hakan, Ramazan ve Sevda Çakır da gözyaşlarına boğuldu. Bekar olduğu öğrenilen şehit er Gökhan Çakır’ın evine Türk bayrağı asıldı. Şehit Er Çakır’ın cenazesinin askeri uçakla bugün akşam saatlerinde Çiğli’deki askeri havaalanına getirilip, yarın Aliağa Şehitliği’nde toprağa verileceği öğrenildi.

  Egeye yine ateş düştü

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı