GeriFutbol "Eğer Drogba olmazsa..."
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Eğer Drogba olmazsa..."

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, içinde bulunulan mali durumla ilgili yaptığı açıklamanın bir tespiti olduğunu belirterek, sıkıntı yaşanacağını düşünmediğini söyledi.

Sarı-kırmızılı kulübün Galatasaray Adası'nda gerçekleştirilen haziran ayı Divan Kurulu Toplantısı'nda üyelere hitap eden ve sonrasında toplantının bitmesini beklemeden salondan ayrılan Aysal, çıkışta basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Üyelere yaptığı konuşmada, geride kalan 18 gün içinde futbol takımıyla ilgili olarak, Fatih Terim'i teknik direktör olarak göreve getirdiklerini, yardımcıları olarak da Hasan Şaş, Ümit Davala ve Andre Claudio Taffarel'i belirlediklerini anımsatan Aysal, “Profesyonel futbolun her alanında çalışmalar başladı. Transfer tercihinde; karakterli, ayağı yere basan, Galatasaray için ter dökecek, aldığı paranın hakkını verecek oyuncuları tercih ediyoruz. Johan Elmander ve Selçuk İnan'ı bonservis ödemeden transfer ettik. Çalışmalar süratle devam ediyor. Teknik direktörümüzün alternatiflerini de göz önüne alarak, futbolcu, menajer ve kulüplerle görüşme halindeyiz. Amacımız, haziran ayı sonunda başlayacak hazırlık dönemine takımı hazır hale getirmek” dedi.

“HER PROBLEMİN ÇÖZÜMÜ VAR”

Aysal, mali durumla ilgili üyelere aktarılan sorunların, transferi nasıl etkileyeceğinin sorulması üzerine, “ Hiçbir konuda sıkıntı yaşanacağını zannetmiyorum. Bir durum tespiti yaptık ama her problemin bir çözümü var. Çözmek de bizim görevimiz. Elimizden geleni yapacağız” yanıtını verdi.

Transferlerin gerçekleşmesi için kendi kişisel kredisini kullanıp kullanmayacağı konusuyla ilgili olarak Aysal, “Galatasaray Kulübü'nün benim servetime ihtiyacı yok. İmkanları müsait. Biz sadece nakit sorunlarını ortaya koyduk. Galatasaray'ın servet ve imkan olarak durumu çok iyi” ifadesini kullandı.

TRANSFER KONUSU

Ünal Aysal, transferde adı Galatasaray'la geçen oyunculara değinirken, anlaşmaya varıldığı ileri sürülen Alman futbolcu Miroslav Klose hakkında, “Benim haberim yok. Bilgim olursa muhakkak haber veririm” dedi.
Chelsea'deki geleceği merak konusu olan Didier Drogba için görüşmelerini sürdürdüklerini belirten Aysal, “Drogba'nın sahibi var. Daha devam eden bir kontratı var. Kontratı çözmek de Chelsea'ye ait bir yetki. Biz sadece talip olabiliriz. Elimizden gelen tüm gayreti, taraftarlarımızın talebi üzerine gösteriyoruz. İnşallah olur ama en aşağı Drogba kadar bize faydalı olabilecek alternatif elemanlar da listemizde var. Galatasaray'da o bölge boş kalmaz. En iyi şekilde de temsil edilir” diye konuştu.

Galatasaray'da transferle ilgili bir komitenin bulunduğunu ve çalışmaların sürdüğünü aktaran Aysal, şöyle devam etti: “Galatasaray'da gerekli hamleler yapılıyor. Basın mensupları olarak size gelmeyen bilgiler olabilir ama özellikle yerli oyucularla da ilgili çok ciddi çalışmalarımız var. Fatih hoca önümüzdeki günlerde size açıklama yapar.”

Başkan Aysal, transferde yaşanabilecek bir gecikmenin teknik direktör Fatih Terim tarafından nasıl karşılanacağının sorulması üzerine, “Fatih hoca profesyonel. Yapacağı işi çok iyi biliyor. Başkalarının 2 ayda yapacağı işi 1 ayda yapabilecek tecrübeye sahip. Zaten seçilme nedeni de o” yanıtını verdi.

Öte yandan, kulüp ikinci başkanı Ali Dürüst ise basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Didier Drogba'nın gündemlerinde olmadığını ileri sürerek, kamp çalışmalarına kadar transferi tamamlayacaklarını bildirdi.
Gündemlerinde öncelikli durumda olan kaleci transferiyle ilgili, bu pozisyondaki sorunu ortadan kaldıracak bir ismi kadrolarına katacaklarını belirten Dürüst, Arda Turan için ise sözleşmeli oyuncuları olduğuna dikkati çekerek, kalmasından yana olduğunu kaydetti.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle