« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Egemenoğlu: Son kararı TFF verecek

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Egemenoğlu Bursaspor-Beşiktaş maçının iptal edilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

İşte Egemenoğlu'nun açıklamaları:

"Çok üzgünüz. Yeni şiddet yasasının olduğu bir günde bunlarlar karşılaşmak üzücü. İki saattir olayları an be an izliyoruz. Herkesle bilgi akışındayız. Maç güvenliği sebebiyle bu maçın oynanmamasına karar verdik.

Maç akıbeti ile ilgili yönetimimiz gerekli kararı alıp kamuoyu ile paylaşacağız. Müsabaka talimatındaki gibi tehir kararı değil bu bir iptal kararıdır. Futbol Federasyonu yönetim kurulu vermiştir. Maçın oynanmaması yönündeki bir karardır.

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu maçın durumuyla ilgili kararı verecektir. Tekrar altını çiziyorum talimat uyarınca kararı alan merci hakem değil Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kuruludur. "

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili Lutfi Arıboğan, Bursaspor-Beşiktaş maçının, ''Beşiktaş'ın stada gelememesi ve gerekli güvenlik önlemleri alınmadığı'' gerekçesiyle TFF Yönetim Kurulu tarafından iptal edildiğini açıkladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler