Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Egemen'in 25 silahı var

“Trabzonspor tam bir yabancı antrenör mezarlığı. Ayrılmam için yapılan baskıyı hissediyorum. İlk geldiğimde 5 kez ezan okunmasına ve herkesin kırmızı ışıkta geçmesine alışmakta zorluk çektim”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BELÇİKALI teknik direktör Hugo Broos, “Trabzonspor tam bir yabancı antrenör mezarlığı” dedi. Broos, Belçika’nın en yüksek trajlı gazetesi HLN’ye yaptığı açıklamada, Trabzonspor’da teknik direktör olarak çalışmanın çok zor olduğunu belirterek, “Trabzonspor 21 yıl içerisinde 23 yabancı antrenör ile çalışmış. Trabzonspor’da yabancı teknik direktör olarak 1 yılı tamamlamak büyük bir başarı.

Trabzonspor, teknik direktörleri gönderirken çok duygusal karar veriyor ve uyguluyor. Bu bakımdan Trabzonspor için tam bir yabancı antrenör mezarlığı diyebiliriz” diye konuştu.

Teknik adam, kulüp içerisinde kendisine karşı istifa etmesi yönünde ciddi bir baskının olduğunu hissettiğini ifade etti. “Bu baskının sesleri yükseliyor ve Türk medyası da bana karşı olumsuz haberler üretiyor” diyen Bross, Trabzon’un çok şirin bir kent olduğuna dikkat çekerek, “Ben de ilk geldiğimde günde 5 kez ezan okunmasına alışmakta zorluk çektim.

Milliyetçilik-silah

Halen sabah 5’te okunan ezanın sesine uyanıyorum. Araba kullanırken de özellikle yeşil ışıkta geçerken çok dikkatli oluyorum. Çünkü burada herkes kırmızı ışıkta geçmeye alışkın. Trabzonluların milliyetçiliğinin yanında en büyük tutkuları silah.

Ne zaman bir silah mağazasının önünden geçsem aklıma hep Egemen Korkmaz geliyor. Çünkü Egemen’in 25 silahı var” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz