« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Egemen'de sevindirici gelişme

Trabzonspor, hafta sonu Ziraat Türkiye Kupası'nda Manisaspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sabah saatlerinde yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Yunus Emre SEL/TRABZON DHA
SON GÜNCELLEME

Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde yapılan antrenmanda sakatlığı devam eden Egemen takımdan ayrı olarak doktor kontrolünde koşu yaparken, diğer futbolcular ısınma hareketlerinin ardından çalışmalarına salonda devam etti. Bu arada Polonyalı futbolcular için alınan Polonyalı bayan tercüman Joanna Pietrzak da, eşofmanlarını giyerek takımla birlikte antrenmana katıldı.

AYAZ: EGEMEN İYİYE GİDİYOR

Trabzonspor Kulübü Doktoru Hakan Ayaz, sakatlıklar konusunda şanslı olduklarını belirterek, "Her zamanki gibi sakatlıklar konusunda şanslıyız. Şu anda en ciddi sakatımız Egemen. Sağ dizinde zaman zaman yaşadığı sakatlığı vardı. Onunla ilgili daha önce Almanya'da tedavi olmuştu. Daha sonra Antalya kampı sırasında sağ alt baldırından bir sakatlık geçirdi. Bu sakatlık onu belli bir süre sahalardan alıkoyacağı için bunu fırsat bilip Almanya'da tekrar diziyle ilgili tedavi olmak için gitti. Yapılan her türlü tedaviye olumlu tepki veriyor. Sağ alt baldırı da gayet iyiye gidiyor. Sanırım önümüzdeki hafta içerisinde yavaş yavaş takımla birlikte çalışmalara başlar. Bir sakatlık süresi verildiğinde bu süre artıp – azalabiliyor. Şu anda verdiğimiz süreye oranla durumu daha iyi. Kısa sürede sahalara döneceğini düşünüyoruz" dedi.

Ayaz, Antalya kampında sakatlığı nedeniyle takımdan ayrı olarak çalışan Selçuk İnan'ın tamamen iyileştiğini de belirterek, "Selçuk'un Antalya kampında dizinde hafif bir sakatlığı oldu. Kamp dönemi içerisinde onu riske etmedik. Ama topsuz antrenmanların tamamına katılmıştı. Şu anda da tüm antrenmanlara katılabiliyor. Sakatlığıyla ilgili herhangi bir endişemiz veya problemimiz yok" diye konuştu


Bunları da Beğenebilirsiniz