« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Egemen Korkmaz'dan müjde: 20-25 güne dönüyorum

Geçirdiği operasyon nedeniyle uzun süredir forma giyemeyen Egemen Korkmaz, 20-25 gün sonra çalışmalara başlayabileceğini söyledi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

FB TV’ye konuşan Egemen Korkmaz, geçen sezonun en iyi defans oyuncularından biri seçilmesinin kendisini çok sevindirdiğini de belirtti.

Bekir İrtegün ile birlikte Lassa En Sağlam Defans Ödülleri’nde 2013-2014 sezonunun en iyi defans oyuncuları seçilen Egemen Korkmaz, sözlerine kendisini bu ödüle layık görenlere teşekkür ederek başladı. Egemen, "Taraftarlarımızın oylarıyla böyle bir ödüle layık görülmüşüz. Öncelikle hepsine teşekkür ederim. Son dönem benim için biraz kötü geçti ama sonuç olarak şampiyon olmamız beni çok mutlu etti. Hep beraber bunun coşkusunu yaşadık geçen sene. Bu senenin tekrar etmesi umuduyla diyelim ve öyle başlayalım. Ben her ne kadar arkadaşlarımla beraber değilsem de onlara elimden geldiğince dışarıdan destek olmaya çalışacağım, en kısa sürede de yanlarına geçmeyi düşünüyorum. Herhalde tedavi sürecimle ilgili bir 20-25 günlük bir dönemim daha var. Onu atlatırsam, bir aksilik olmazsa çalışmaya başlayacağım, ben de sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.
"Bu tarz organizasyonlar defans oyuncularını olumlu etkiliyor"

Kazandığı ödül hakkında ise Egemen, "Tabii ki bizim adımıza kesinlikle çok sevindirici. Bir de işin ayrı bir boyutu. Futbol biliyorsunuz gol üstüne kurulu bir oyun. Hücum oyuncuları, atak oyuncuları daha çok ön plandalar. Kaleci de kısmen bizlere göre biraz daha ön planda. Bu tarz organizasyonların olması, defans oyuncularını da mutlaka olumlu şekilde etkiliyordur. Ben kendi adıma çok sevindim böyle bir şeyden dolayı. Bir çok defans oyuncusu var ve bizi layık görmüşler, hepsine teşekkür ederim. Çok fazla ayakta duramadığım için organizasyonda bulunamadım ben. Bir dahaki sene sağlam bir şekilde katılacağım oraya, inşallah" diye konuştu.
"Lige iyi bir başlangıç yapacağız"

Ligin yarışının başlaması hakkında ise Egemen Korkmaz, "Ben aralarında olamayacağım ama; son maçı da seyrettim ve arkadaşlarımın çoğu çok hazır. Tabii ben kendi gözümle bakıyorum olaya. Lige iyi bir başlangıç yapacağımızı tahmin ediyorum. Tabii hep sonlar önemli ama başlangıçlar da yine aynı şekilde önemli bence. İyi bir başlangıç ve yine aynı şekilde devam ederiz umarım" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz