« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Egemen F.Bahçe’ye doğru

Beşiktaş'tan bonservisini alan Egemen Korkmaz'ın, bir süredir görüştüğü Fenerbahçe ile anlaşmaya çok yakın olduğu öğrenildi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

UZUN süredir Beşiktaş’tan ayrılacağı konuşulan Egemen Korkmaz, sonunda ipleri koparttı. Ekonomik anlamda zor günler geçiren siyah beyazlıların, “yıllık ücretinde indirime git” teklifini kabul etmeyen milli stoper, 500 bin Euro karşılığında kulüpten bonservisini aldı.

MENAJERİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Yönetim, Beşiktaş’tan 1 milyon 900 bin Euro alacağı olan Egemen’e bu paranın 500 bin Euro’sunu ödemeyi kararlaştırdı. Kalan 1 milyon 400 bin Euro’yu da bonservis bedeli sayıp, Egemen’in sözleşmesini feshetti.

Beşiktaş ile yollarını ayıran deneyimli futbolcu, Fenerbahçe ile anlaşmaya çok yakın. Bir süredir menajerleri aracılığı ile sarı lacivertli kulüp ile görüşen milli oyuncunun, Fenerbahçe’ye imza atmasının an meselesi olduğu ifade edildi.

Sezon açılışına katılmadı

İşte Egemen’in Beşiktaş’tan ayrılmasının perde arkası...

Siyah beyazlı yönetim Beşiktaş’tan 1 milyon 100 bin Euro garanti, 25 bin Euro da maç başına alan Egemen’in takımda kalacağını açıkladı.  Ancak işler beklenildiği gibi gitmedi. 2012-2013 sezonu için top başı yapan Beşiktaş’ın ilk antrenmanına Egemen Korkmaz katılmadı.

500 bin Euro alacak

Beşiktaş Futbol Komitesi de, antrenmana çıkmayan deneyimli futbolcu için noter tespiti yaptırdı. Noter tespitinden sonra, Egemen ve menajerleri Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’ne geldi.

Yapılan görüşmelerde; Egemen, Beşiktaş Futbol Komitesi Üyelerinden Ahmet Nur Çebi’ye, “Beşiktaş’tan yıllık ücretimi alamayacağım konusunda şüphelerim var” dedi. Bunun üzerine Çebi, “Oynamak istemeyeni zorla tutamayız” dedi. Egemen, 500 bin Euro’yu almak üzere anlaştı ve 1 milyon 400 bin Euro’luk alacağını da bonservis ücreti olarak Beşiktaş’a bıraktı.

EGEMEN'İN MACCABI TEL AVIV'E ATTIĞI ŞIK GOL / WEB TV

FOTOĞRAFLARLA EGEMEN KORKMAZ

Quaresma gidecek

BEŞİKTAŞ  Teknik Direktörü Samet Aybaba, “Quaresma’nın takımla ilgili yaşadığı sorunlarla aramızda olması zor gözüküyor” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler