« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Egemen büyük kayıp"

BEŞİKTAŞ'ın önceki gün anlaştığı Sivok dün antrenman sonrası kamp yaptıkları Falkensteıner Oteli konferans salonunda ilginç açıklamalarda bulundu.

İsmail ER- SEEFELD
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş ruhunu getiren Teknik Direktör Samet Aybaba'nın gelmesi ile kan değişikliği yaşandığını ifade eden Sivok "Yeni bir ruh yeni bir duygu ile yeni sezona hazırlanıyoruz. Beşiktaş'ta geçen yıl generaller çoktu işçiler askerler azdı. Bu nedenle başarılı olamadık. Her takıma iki general yeter" ifadesini kulladı

TOMAS SİVOK FOTOĞRAFLARI - İSMAİL ER'İN OBJEKTİFİNDEN

İşte Sivok'un sözleri:

- Egemen büyük kayıp. Sadece Beşiktaş değil Türkiye'nin en iyi defans oyuncusuydu.

- Samet Aybaba ile konuşmadım. Kendisinin ve ekibinin daha önce BJK ruhunu taşıdığını bildiğim için aynı ruhu vereceğini biliyorum.

- 2012 Avrupa Şampiyonasında Çek Milli takımı olarak başarısız değildik. Çek milli takımı adına söyleyebilirim. Gruplardan çıkmamıza ihtimal vermediler. Daha sonrasında en iyi mücadeleyi verdik. Gruplardan 1'nci sırada çıktık. Elimizde pozitif Rozicki olsaydı portekizin bireysel isimleri daha öne çıkınca C.Ronalda farklılığını gösterdi. Öncelikle Avrupa şampiyonasına ülkemizde yeni jenerasyon katıldı. Nedved podlski gibi geride kaldı. Avrupa Şampiyonasına katılmak başarıydı. Yarı finali bir devrelik oyunumuzla kaçırdık

- İspanya'nın neden şampiyon olduğunu söylemek dünyanın en iyi takımı. Oyunlarıyla ilk maçından son maçına rakiplerine kazanma gol atma fırsatı vermeyen rakip takımlar üzerinde baskı kuran takım. Üstünlükleri rakipleri açısından çok iyiler.

- Geçen yıl işçilerden çok yıldızlar vardı. Çok general başarıya eşit değildir. Bir takıma bir iki general yeter. İlk yıl aynen böyleydi.

- Ernst'in ayrılmasına üzüldüm. İyi bir oyuncu değil çok iyi bir insanı kaybettik. Orta sahanın ortasında çok iyi oyun kurandı. Şahsen üzgünüm. Bir futbolcunun hayatı böyle. Siz ya da onlar bir yere gitmiş.

- Taraftarın, takımın, bütün medyanın çok sabırlı olması ve destek olması lazım. Yeniden yapılanma bugünden yarına yerleşebilen şeyler değildir. Bir iki yıl bu takımdan büyük başarılar beklemek yerine önce sabırlı olup bu yapılanmanın başında olan teknik ekibe ve yönetime destek olmak gerek. Başarısızlık yaşanması halinde genç oyuncular için zor olacak

- Çin, Rusya ve Arap ülkelerinden yıllık 2 milyon euroyu bulan teklifler aldım. Ailem Türkiye'yi çok sevdiği ve ben de alıştığım için Beşiktaş dedim. Bana önce 600 bin euro teklif ettiler. Daha sonra 1 milyon 200 bin euroya 'evet' dedim. Hakkım olan parayı istedim.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler